Sterkus šiemet bus galima žvejoti nuo birželio 1-osios

Įsigaliojus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimams keičiasi kai kurių rūšių žuvų žvejybos draudimo laikotarpiai. Tai susiję su žuvų apsauga neršto metu ir jų išteklių tausojimu.

Jūros vėjas nuotr.

Sterkus šiemet bus galima žvejoti tik nuo birželio 1 d, o ne nuo gegužės 20 d., kaip buvo iki šiol. Per vieną žvejybą bus leidžiama sugauti ne daugiau kaip du ir ne mažesnius kaip 45 cm dydžio sterkus.

Taisyklės leidžia vienos žvejybos metu sugauti 1 šamą, ne daugiau kaip po dvi lydekas, marguosius upėtakius, kiršlius, salačius, ūsorius, po 3 vėgėles, ungurius, ne daugiau kaip po 5 šapalus, menkes (bendras šių žuvų kiekis negali būti didesnis nei 5). Be to, vienos žvejybos metu leidžiama sugauti ne daugiau kaip 50 siauražnyplių vėžių (išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių kiekis ir dydis neribojamas).

Vienos žvejybos metu sugautų žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kg, o Kuršių mariose – 7 kg, neskaitant stintų, kurių leidžiama sugauti neribotai. Į šį svorį neįskaičiuojama paskutinė sugauta žuvis. Pavyzdžiui, jeigu žvejys jau yra sugavęs 4,5 kg žuvies ir sugauna dar vieną, sveriančią 0,7 kg, tai nebus pažeidimas. Taisyklės nebūtų pažeistos sugavus ir nepaleidus vienos žuvies, sveriančios daugiau kaip 5 kg, jei ji sugauta laikantis reikalavimų.

Nuo gegužės 21 d. nebegalioja draudimas gaudyti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose. Tebedraudžiama gaudyti žiobrius – juos vėl bus galima žvejoti tik nuo birželio 16 d.
Siauražnyplius vėžius draudžiama gaudyti nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d., o plačiažnyplius – visus metus. Šiuo metu leidžiama gaudyti tik invazinius (rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius.