Stilistės patarimai: plastikinis krepšys tavęs tikrai nepuošia

vintazas2Eidama apsipirkti vis dar krauni pirkinius į plastikinį maišelį? Stilistė ir mados tinklaraštininkė Kristina Danilevičė sako, kad yra daug puikių, stilingų ir madingų alternatyvų nuobodžiam ir įkyrėjusiam plastiko maišeliui. Vengdama plastikinių maišelių ne tik atrodysi stilingiau, bet ir prisidėsi prie švaresnės ir gražesnės aplinkos kūrimo.

Kaune įsikūręs prekybos miestelis „Urmas“ daug dėmesio skiria švarios aplinkos puoselėjimo iniciatyvoms. Prekybos miestelyje apsilankiusi mados žinovė Krisitna Danilevičė pastebėjo, kad nemaža dalis lankytojų jau dabar pirkinius krauna į stilingus ir patvarius krepšius, o ne pigiai atrodančius plastikinius maišelius.Tačiau vis dar pasitaiko ir plastiko „gerbėjų“.
„Pigus plastikinis prekybos centro maišelis nepuošia nė vieno, tačiau labiausiai trikdo, kai su tokiu „aksesuaru“ pamatai madingai ir gražiai apsirengusi žmogų“, – pastebi K. Danilevičė ir vardina, iš ko galėsi rinktis, kai atsikratysi viso namie esančio plastikinio šlamšto.

Bene populiariausi – talpūs medžiaginiai krepšiai, kuriuos galima neštis tiek rankoje, tiek ant peties.
„Tokį krepšį galima rinktis ir paprastą, ir kiek įmantresnį – su patinkančiu paveikslėliu, ornamentu ar užrašu. Santūresnių spalvų krepšys puikiai tiks ir vyrams“, – aiškina stilistė.

Pasak jos, labai vykęsvariantas moterims gali būti ir iš lanksčių medienos juostelių ar kitų medžiagų pinta rankinė.
„Natūralios spalvos, lanksti, iš specialiai apdirbtos medienos plaušų pinta rankinė labai tinka stilingam apsipirkimui turguje, kai pasiilgsti natūralaus medaus, naminės duonos, ar gardžiu dūmu kvepiančios dešrytės“, – pastebi K. Danilevičė.
Dar vienas, išskirtinis variantas apsipirkimui – „sietkutė“, kurią prieš kelis dešimtmčius naudojo mūsų tėvai ir seneliai. Pasak stiliaus žinovės, atitinkamai pritaikyta prie aprangos ji yra tikrai stilingas „vintažinis“ aksesuaras.

„Žodžiu, pakeisti plastikinį maišelį tikrai yra kuo. Jei nepavyksta rasti tinkamo, visada galima griebti patinkančios medžiagos gabalą, adatą ir pasisiųti arba atitinkamai padekoruoti pagal savo skonį jau įsigytą.

Apsipirkimas bus kur kas mielesnis, kai turėsi širdžiai mielą, tinkantį ir patinkantį daiktą. Beje, vienkartinių plastikinių maišelių atsisakymas be naudos tavo stiliui ir gamtai turi ir dar vieną praktišką aspektą. Kai apsipirkimui nuolat naudosi vieną, ar kelis tuos pačius krepšius, plastikiniai maišeliai nesikaups namuose ir neužkimš šiukšlių dėžių, kai bandysi jais atsikratyti“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovė.