Stintų sezonas prasidėjo: ką reikia žinoti?

Prasidėjus stintų sezonui, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ragina stintauti atsakingai, laikytis galiojančių taisyklių ir po žvejybos nepalikti šiukšlių. 

„Pasirodžius pranešimams apie stintas, žvejai mėgėjai traukia į pajūrį. Elgtis svarbu atsakingai ir šias žuvis gaudyti laikantis visų reikalavimų” – sakė Klaipėdos GGAI viršininkas Vitalis Marozas.

Aplinkosaugininkas primena, kad gaudant stintas reikia turėti žvejo mėgėjo bilietą, taip pat turėti ne daugiau kaip 4 įrankius ir ne daugiau kaip 12 kabliukų.

Jei žvejojate su viena meškere, ant jos galite kabinti 12 kabliukų, jei dviem –  po 6 kabliukus, jei turite 3 meškeres –  po 4 kabliukus, jei 4 – po 3 kabliukus ant kiekvienos. Sužvejotų stintų skaičius neribojamas, bet jei žvejojama ne nuo ledo, visas kitas pagautas žuvis, išskyrus stintas ir plekšnes, reikia paleisti atgal į tą patį vandens telkinį.

Svarbu nepamiršti ir tvarkos – baigus žvejoti susirinkti šiukšles 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos.

„Vienas svarbiausių tikslų yra išsaugoti žuvų išteklius – tam ir taikomi žvejybos ribojimai. Taip suteiksime joms galimybę neršti ir išsaugosime populiaciją. Tad, prasidėjus stintų sezonui, pareigūnai tikrins, ar laikomasi visų taisyklių ir žvejojama atsakingai“, – sakė V. Marozas. Jei žvejojama nesilaikant taisyklių, gresia baudos.

Pagal AAD inf.