Stiprinama motociklininkų kontrolė

Motociklininkai atidarė sezoną. / Klubo "Hellions" nuotr.Atšilus orams ir keliuose padaugėjus motociklų bei mopedų, policijos pareigūnai visoje šalyje fiksuoja daugiau eismo nelaimių, kylančių dėl šių transporto priemonių vairuotojų kaltės.

Pastebima, kad prasidėjus motociklų sezonui gatvėse ir keliuose padaugėja Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusiu su pavojingu ir neatsakingu motociklų ir mopedų vairuotojų elgesiu.

Artimiausiu metu pareigūnai, įprastai užtikrindami eismo saugumą, motociklams ir mopedams skirs padidintą dėmesį.

Nebus toleruojami ne tik grubūs ir dažniausiai pasitaikantys pažeidimai – per didelis greitis, pavojingas manevravimas, neleistinas lenkimas – pareigūnai taip pat tikrins, ar minėtos transporto priemonės yra techniškai tvarkingos, ar atitinka joms keliamus reikalavimus, ar jomis važinėjantys asmenys naudoja saugos priemones.

Atkreipiame visų motociklų ir mopedų vairuotojų dėmesį į valstybinio numerio ženklo tvirtinimo reikalavimus.

KET numato, kad valstybinis numeris ant motociklo (mopedo) turi būti pritvirtintas tam skirtoje vietoje, vertikalioje plokštumoje.

Numerio ženklą draudžiama lankstyti ar kitaip maskuoti. Pastebėję tokius pažeidimus, pareigūnai reaguos principingai – piktybiškai valstybinius numerius maskuojantiems motociklų vairuotojams bus surašomi ATP protokolai.

Primename, kad transporto priemonių vairavimas su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais užtraukia baudą nuo 800 iki 1200 litų arba teisės vairuoti atėmimą nuo 6 mėnesių iki metų.