Pasak VRM, žuvusiųjų gaisruose statistika rodo, kad didžioji dauguma jų buvo nedirbantys arba valstybės išlaikomi asmenys, turintys žalingus įpročius. Taip pat ryškėja ir kita rizikos grupė, kuriai derėtų skirti didesnį dėmesį – vieniši senoliai.
Atliepiant situaciją, į gaisrų prevencinių priemonių vykdymą bus įtraukiami socialinių paslaugų srities darbuotojai. Jie, lankydamiesi gyventojų būstuose, įvertins gyvenamosios vietos saugumo būklę bei prireikus informuos gyventojus apie vykdomas gaisrų prevencijos priemones, o savivaldybę – dėl asmens ar šeimos įtraukimo į vienišų, senyvų, neįgalių asmenų ir auginančių nepilnamečius vaikus asmenų, turinčių specialių poreikių ir gyvenančių riziką keliančiuose būstuose, sąrašą.
Anot ministerijos, savivaldybės ir Priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) turėtų suplanuoti ir organizuoti bendrą veiklą taip, kad per metus būtų aplankyti visi į sąrašą įtraukti būstai. PAGD pareigūnai, įvertinę situaciją ir nustatę rizikos atvejus, teiks rekomendacijas savivaldybėms dėl konkretaus būsto gaisrinės saugos būklės pagerinimo, o savivaldybės organizuos jų įgyvendinimą pagal finansines galimybes skirdamos priemones ar paramą.
Plane numatyta, kad socialinių paslaugų srities darbuotojai gautų bazinius mokymus gaisrų prevencijos ir saugaus elgesio klausimais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija prisidėtų prie tokių mokymų kuravimo.
Pagal ELTA inf.
Rašyti atsakymą