„Stiprūs kartu“ padės koordinuoti prieglobsčio teikimą Ukrainos pabėgėliams

Tiesioginė karinė Rusijos invazija Ukrainoje gali paskatinti tūkstančius civilių gyventojų ieškoti prieglobsčio kaimyninėse valstybėse: Lietuvoje ir Lenkijoje. Manoma, kad kariniams veiksmams nesiliaujant ir toliau plečiantis, į mūsų šalį gali pasitraukti dešimtys tūkstančių karo pabėgėlių.

Pixabay nuotr.

Ruošdamasis tokiam scenarijui, nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ atnaujina veiklą ir pradeda pasiruošimą teikti pagalbą karo pabėgėliams.

„Susibūrėme pandemijos metu, kad mūsų savanoriai padėtų žmonės, kuriems reikia pagalbos. Per tą laiką ne tik sukaupėme daug patirties, bet ir sudarėme didžiulę bazę norinčių ir galinčių padėti pilietiškų žmonių.

Per pandemiją bendram tikslui veikė beveik 8000 savanorių ‒ neabejoju, kad dabar atsilieps kur kas daugiau šalies gyventojų, mat susiduriame su aplinkybėmis, kuomet visuomenės susitelkimas būtinas kaip niekada anksčiau“, ‒ sako vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis.

„Stiprūs kartu“ – tai iniciatyva, kurią, kartu su kitomis visuomeninėmis organizacijomis ir partneriais, įgyvendina Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrys.

Pasak E. Jakilaičio, šiuo metu svarbiausias iššūkis – pasiruošti apgyvendinti nuo karo bėgančius Ukrainos gyventojus.

„Svarbiausia, kad tinkamai pasiruoštume priimti ir suteikti pastogę žmonėms. Vėliau reikės pagalvoti apie pagalbą pavėžėjant nuo pasienio, taip pat paremti finansais bei daiktais: rūbais, avalyne ir kt. Todėl kviečiame prisijungti visus šalies gyventojus, kurie nori tapti „Stiprūs kartu“ savanoriais ar kitaip prisidėti prie iniciatyvos“, ‒ ragina E. Jakilaitis.

Visiems norintiems ir galintiems suteikti pagalbą, reikėtų užpildyti formą svetainėje stipruskartu.lt. Šiuo metu ieškoma žmonių, kurie galėtų: laikinai suteikti pastogę; apsiimtų pavėžėti pabėgėlius nuo pasienio.

Visą informaciją apie projektą, jo eigą, iškilusius poreikius ir kitas detales, bus galima rasti svetainėje stipruskartu.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/MesStiprusKartu