Stoties gatvėje – vandens ir smėlio potvynis

patvino gatve 1Antradienį paryčiui smėliu atmiešta vandens masė iš po žemių plūstelėjo pačioje Šilutės širdyje – Stoties gatvėje.
Sunerimę šilutiškiai netrukus jau rinko redakcijų telefono numerius ir prašė aiškintis, kas čia nutiko, kad visa gatvė patvino rudu skysčiu.

Paaiškėjo, kad avarija įvyko vandentiekio tinkluose.

Vanduo atjungtas 8 namams

Vandentiekio tinklų avarija užregistruota apie 4 val. ryto. Žurnalistus į Stoties gatvę iškvietę šilutiškiai neslėpė net tikrinę to skysčio kvapą, bandydami aiškintis, ar tik ne „Biofuture“ įmonė užteršusi požeminius vandenis.

UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus pavaduotoja Vida Kiaulakienė sakė, jog tai, kad vandentiekio tinkluose nukrito slėgis, 4 val. ryto pastebėjo ir įmonės operatoriai. Krentantis slėgis yra rodiklis, jog kažkur tinkluose įvyko avarija.

Netrukus sulaukta ir po miestą važinėjančių apsaugos ekipažų skambučių apie tvinstančią Stoties gatvę. 7.30 val. buvo sustabdytas vandens tiekimas septyniems Stoties gatvės namams ir Tilžės g. 21 namui.

Netoliese stovinčių Melioratorių alėjos daugiabučių gyventojai tokio nemalonumo šįkart išvengė.

Priežastis – seni vamzdžiai
patvino gatve
Kai darbo ėmėsi avarinė „Šilutės vandenų“ tarnyba, paaiškėjo, kad vandens slėgis išmušė vandentiekio vamzdžio užsandarinimą. Pasak V.Kiaulakienės, slėgis vamzdynuose yra toks stiprus, kad vanduo netrukus pramušė asfaltą ir liejosi gatve. Kartu jis kėlė ir aplink vamzdį buvusį smėlio sluoksnį, todėl ir atrodė, kad gatvę lieja tirštas skystis.

Vamzdyno avarijos priežastis – seni vamzdžiai. Šioje gatvėje jie, pasak V.Kiaulakienės, buvo pakloti dar 1982-ųjų liepą.

Vandentiekininkams teko atkasti vamzdynus, išvežti šlapią gruntą. Avarija likviduota ir vandens tiekimas atnaujintas 16 val., o trečiadienį įmonės darbininkai valė gatvę, atvežė skaldos. „Patys esame suinteresuoti, kad smėlis nepatektų į lietaus kanalizacijos vamzdynus. Tuomet turėtume žymiai daugiau darbo, nes tektų plauti lietaus kanalizacijos tinklus“, – sakė V.Kiaulakienė.

Trečiadienį vandentiekininkai tarėsi su kelininkais dėl sugadinto asfalto dangos atnaujinimo. Dar šiemet planuojama pakloti asfaltą tose vietose, kur jį teko išgriauti.