Stovėti Švėkšnos centre draudžia nauji ženklai ir linijos

eismas sveksnaŠvėkšnos miestelio centras yra unikalus: vargu ar dar kur Lietuvoje yra miestas, kur tokioje daugiakryptėje ir intensyvaus judėjimo sankryžoje, kokia yra Švėkšnoje, prie bažnyčios, būtų galima ir statyti automobilius…

Tokią prielaidą Saugaus eismo komisijos posėdyje išsakė Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Švėkšniškiai suskato taisyti padėtį. Dabar miestelio svečiai jau turi būti atidesni, kad nenusižengtų naujai čia įrengto ženklinimo reikalavimams.

eismas sveksna liepu aiksteEismas buvo chaotiškas

Paskutiniajame Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavęs seniūnas sakė, jog vietiniai gyventojai ir atvykstantys svečiai pykdavo dėl chaotiškos eismo situacijos miestelio centre, priešais bažnyčią. Šioje vietoje sankryža itin sudėtinga, eismas labai intensyvus, o jį dar apsunkina sankryžoje be jokios tvarkos statomi automobiliai.

Šioje vietoje stovi ne tik bažnyčia, dar yra kelios parduotuvės, kavinė. O mūsų tautiečiai, žinia, jei tik galėtų, į parduotuvę ar kavinę automobiliais įvažiuotų… Todėl privažiuoja prie pat parduotuvių laiptų ir, palikę automobilius, išsiruošia pirkti.

Būtų pusė bėdos, jei tik lengvieji automobiliai būtų statomi abipus gatvės. Padėtis tapdavo visai sudėtinga, kai čia stabtelėdavo ir stambiagabaritės transporto priemonės. Tuomet kitiems sunkiasvoriams ar ūkininkų technikai pravažiuoti tapdavo nebeįmanoma.

Žiedo Švėkšnoje nebus

Kalbos apie tai, kad Švėkšnos centre būtų tikslinga įrengti žiedinę sankryžą, pasak seniūno jau nutilo, nors prieš 3 metus buvo parengtas ir tokios sankryžos projektas.

Dabar švėkšniškiams belieka laukti tik geresnių laikų, ir tikėtis, kad jei ne artimiausiu metu, tai bent tolimesnėje ateityje mažasis žiedas čia bus.

O kadangi transporto priemonių kasdien daugėja, teko galvoti, kaip be žiedo sutvarkyti eismą, kur rasti vietą statyti automobilius.

A.Šeputis įsitikinęs, kad erdvės Švėkšnoje yra pakankamai – miestelio centre visai tuščia Liepų aikštė. Tačiau joje mašinos paliekamos tik išimtinais atvejais – kai prie parduotuvių jų jau nebeįmanoma įkišti.

Be to, jei šioje aikštėje automobilius pasistatę atvykėliai voromis trauks į kitoje gatvės pusėje esančias parduotuves, įstaigas ir vaistines, eismo sąlygos irgi bus sudėtingos, nes pėsčiųjų perėjos šioje vietoje nėra.

Šiuo metu situacija stebima. Įrengti perėją ar ne, spręs VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ komisija.

Yra naujų ženklų ir linijų

Seniūnijoje buvo sudaryta iniciatyvinė grupė, kurios nariai – seniūnaičiai, verslininkai, klebonas – sprendė, kaip padaryti, kad šioje vietoje būtų daugiau tvarkos.

Nutarta, kad Bažnyčios gatvėje, įvažiuojant į Švėkšną pro viaduką, kairėje kelio pusėje verta pastatyti sustoti ir stovėti draudžiantį ženklą. Sustoti ir stovėti jau draudžiama ir kai kuriose vietose aikštėje prie bažnyčios, apie tai informuoja neseniai čia nudažyta ištisinė geltona linija.

Be to, kitoje bažnyčios pusėje, prie išvažiavimo iš miestelio, pažymėta sustojimo vieta neįgaliesiems.

Šiems pasiūlymams pritarė rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijos nariai. Šioje vietoje kurį laiką aktyviau budės ir policijos patruliai.