Stovyklos „Vėtrungė“ Kintuose rekonstrukcijos vizija pristatyta bendruomenei

Prasidėjo stovyklos „Vėtrungė“ rekonstrukcijos projektavimo darbai ir Kintų bendruomenė buvo pakviesta susipažinti su planuojamais darbais bei išsakyti savo nuomonę.

Stovyklavietė „Vėtrungė“, kurioje kadaise klegėjo šimtai vaikų, stovyklautojų laukia jau du dešimtmečius. Pagaliau parengta ir kintiškiams pristatyta jos atkūrimo vizija.

Pirmame susirinkime dalyvavo priešprojektinių pasiūlymų organizatoriai – UAB „Nemuno deltos projektai“ atstovai bei Kintų bendruomenės aktyviausi nariai.

Susitikimas įvyko lapkričio 3-iąją ir užtruko ilgiau nei dvi valandas. Kintiškiai turėjo pageidavimų, kuriuos išklausė projektuotojai. Jiems patiko, kad dėl vaikų stovyklos atgaivinimo neprieštaravo nė vienas iš susitikimo dalyvių.

Pasak seniūno Antano Kliženčio, kintiškiai jau du dešimtmečius laukia, kad stovykla „Vėtrungė“ atgimtų. Džiugu, kad jos šeimininkais tapo Šilutės savivaldybė, o jos rekonstrukcijos ir veiklos vykdymo darbais užsiims Šilutės profesinio mokymo centras.

„Vėtrungės“ rekonstrukcijos projekto darbų pradžią pristatė „Nemuno deltos projektų“ direktorius Antanas Čepys. Planuojama, kad rekonstruotoje stovykloje per vasarą atostogautų apie 200 vaikų. Jie gyventų šešiuose nameliuose, kuriuose bus kambariai, tinkami gyventi po du ar keturis vaikus. Namelyje tokių kambarių būtų 5, juose būtų įrengtos ir prausyklos, tualetai.

Stovykloje numatyta įrengti žaidimų aikšteles, takus link Kuršių marių paplūdimio, atnaujinti administracijos, maisto gamybos, valgyklos – konferencijų salės pastatus ir t.t.

Kintiškiai pageidauja, kad stovykla veiktų ne tik vasaros metu. Pasak jų, čia galėtų būti apnakvindinami ir turistai, kurie į šį kraštą atkeliauja autobusais, nes pastaruoju metu Kintuose gausėja renginių, kurie vyksta po kelias dienas.

„Nemuno deltos projektų“ direktorius A. Čepys „Šilutės naujienoms“ sakė, kad kintiškių išsakyti pageidavimai yra svarbūs. Pasak jo, džiugu, kad visi džiaugiasi būsimu stovyklos atnaujinimu.

Komercijos direktorius, korespondentas