„Striksės”: žavios, linksmos ir tokios, kokių nemato žiūrovai…

visosŽavios, sportiškos ir azartiškos sporto klubo „Atėnai” grupės „Striksės” narės daugeliui žinomos kaip entuziastingos krepšinio rungtynių pertraukėlių šokėjos. Praėjusių metų pradžioje merginos iškovojo geriausių NKL krepšinio komandos šokėjų vardą – tai antras kartas, kai „Striksės” tampa geriausiomis NKL krepšinio komandos šokėjomis. Tų pačių metų gegužę Palangoje įvykusiame tradiciniame šokių festivalyje šilutiškės, parengusios specialų šokį su gatvės gimnastų grupe „Quattro”, iškovojo pergalės taurę ir pateko tarp dešimties geriausių Lietuvos šokių kolektyvų, o lapkritį, dalyvaudamos kartu su „Quattro” tarptautiniame šokių konkurse „Lithuanian Cup 2015”, pelnė trečiosios vietos laimėtojų vardą.

Besibaigiantys metai „Striksėms” taip pat buvo dosnūs: gruodžio mėnesį „Pamario talentų” konkurse jos kartu su „Quattro” vaikinais pavergė ne tik žiūrovų, bet ir kompetentingos komisijos simpatijas bei buvo apdovanotas svarbiausiu laimėjimu – „Pamario talentai 2015” GRAND PRIX prizu.

Tačiau apdovanojimai į merginų glėbį nekrenta iš dangaus, visa tai jos užsidirba ne vieną valandą ir ne vieną dieną kantriai plušėdamos šokių aikštelėje ir sporto salėje. Jei, pavyzdžiui, merginų bendraamžiai savaitgaliais gali pasilepinti ilgesniu miegu, jaunatviškomis pramogomis, „Striksės” dažniausiai savaitgalius leidžia dalyvaudamos šokių festivaliuose, konkursuose, renginiuose arba krepšinio aikštelėje „sirgdamos” už mylimą krepšinio komandą „Šilutė”.
Neišvengia narių kaitos

„Strikses” šiuo metu vienija trylika merginų. Tai – Vydūno gimnazijoje besimokančios Julija Svipaitė, Ema Gailiūnaitė, Gabrielė Šreiberytė, Milda Nausėdaitė, Dovilė Kubaitytė, Gabija Leščinskaitė, Mintautė Petrauskaitė, Eglė Griciūnaitė, Urtė Drungėlaitė, Emilija Šeputytė, Šilutės pirmosios gimnazijos mokinės Martyna Murauskaitė, Greta Pauparytė ir net iš Švėkšnos „Saulės” gimnazijos bene kasdien po pamokų į Šilutę atvažiuojanti Akvilė Nausėdaitė.

Jaunosios pašnekovės „Šilutės naujienoms” sakė, kad šokis ir kasdieniai mokslai gimnazijose yra puikiai suderinami. Merginos šiandien jau neįsivaizduoja, kad po pamokų turėtų daug laisvo laiko ar suktų galvas, ką veikti savaitgaliais.

Nors „Striksių” grupėje – tik moksleivės, tačiau čia yra ir „ilgaamžių” šokėjų: Ema, Julija, Gabija ir Martyna su aerobikos ir gimnastikos elementais papuoštais sportiniais šokiais draugauja 10 metų ir daugiau.

Į šokėjų komandą kasmet įsilieja naujų narių, nes natūralu, kad po brandos egzaminų abiturientės išvyksta studijuoti. Būtent dėl šios priežasties „Atėnų” klubas kasmet pavasarį su grauduliu atsisveikina su komandos  merginomis.

Šie metai jau paskutiniai Julijai, Akvilei ir Martynai. Merginos prisipažino, kad kol kas negali net pagalvoti apie išsiskyrimą su mylima komanda ir trenere Inga Mikutyte.

Aistringos sirgalės

Koks eilinis „Striksių” šeštadienis? Šeštadienio rytas merginoms prasideda 8 arba 9 valandą. Pirmas darbas yra mankšta, nes ji suteikia žvalumo. Vėliau joms tenka skubėti į krepšinio aikštelę, kur visada porą valandų vyksta treniruotė, po pietų jau reikės ruoštis krepšinio varžyboms. Nors šios varžybos šeštadieniais prasideda 16 val., tačiau „Striksės” renkasi likus 3-4 valandoms iki varžybų. Anot pašnekovių, ilgokai užtrunka grožio procedūros – pasidažymas, pasišukavimas.

„Mes – scenos žmonės, todėl turime atrodyti nepriekaištingai ir žiūrovams suteikti džiaugsmo”, – sako pašnekovės.

O pasiruošus – varžybos, krepšinio aistros, džiugios emocijos ar… kartais pralaimėjimų kartėlis.

Paklaustos, ar pačios krepšiniui jaučia daug simpatijų, visos merginos sušuko vienu balsu: „O taip!” Būna dienų, kai „Striksės”, neturėdamos svarbių treniruočių ar renginių, vyksta į kitą miestą, kur krepšinį žaidžia šilutiškiai.

„Mes – „Šilutės” komandos dalis ir visada net ir varžovų aikštėje drąsiai palaikome saviškius, puikuojamės marškinėliais su užrašu „Šilutė”, – sako merginos.

Pasirodymų metu būna ir… „proto užtemimų”: merginos prisimena, kad ne kartą dėl azarto bei varžybų metu patirto jaudulio jos užmiršdavo, kokį šokį turės tuoj šokti. Visa laimė, kad tai trukdavo tik kelias sekundes.

Bendrauja su „Žalgirio” šokėjomis ir „Quattro”

Neseniai feisbuke matėme nuotrauką, kurioje „Striksės” pasidabinusios krepšinio komandos „Žalgiris” marškinėliais.

„Tai buvo įdomi diena. Turėjome puikią galimybę ją praleisti kartu su „Žalgirio” komandos šokėjomis”, – įspūdžiais dalijosi šilutiškės, sulaukusios kvietimo į Eurolygos varžybų atidarymą.

Į šį renginį „Strikses” pakvietė „Žalgirio” komandos šokėjų grupės vadovė Diana. Tąkart mūsų šilutiškės buvo „Žalgirio II” komandos sirgalės, dalyvavo varžybų atidarymo šventėje, į aikštę įvedė kitų šalių komandas bei šoko tribūnose, pilnose žiūrovų.

Neseniai merginų partneriais tapo vaikinų gatvės gimnastų grupė „Quattro”. Vaikinų akrobatiniais triukais liko sužavėti krepšinio rungtynių žiūrovai, tad „Quattro” tapo šokėjų komandos dalimi. Neilgai trukus merginos ir vaikinai parengė bendrų šokių. O šokis „Nesudegintos ant laužo” pernai karaliavo komandos repertuare bei įvairiuose konkursuose pelnė daugiausia laimėjimų.

Draugės ne tik scenoje

Žinoma, aistrą šokiui ir didžiulį norą vos ne kasdien lankytis treniruotėse įkvepia trenerė Inga. „Striksės” pripažįsta, jog Inga joms yra geriausia draugė, visas jas burianti bei vienijanti.

„Mus sieja artimas ryšys. Susitinkame ne tik treniruočių ir varžybų metu, bet dažnai susiorganizuojame bendrus vakarėlius, šventes, jų metu leidžiame sau net pasmaguriauti picomis”, – sakė merginos.

Šokėjos saugo savo kūno linijas, daug sportuoja, stengiasi atsirinkti, ką sveika valgyti, dažnai užsuka į sporto ir sveikatingumo centro „Atėnai” treniruoklių salę.

„Kartais leidžiame sau atsipalaiduoti, bet mūsų trenerė turi gerą akį… Būna dienų, lyg tyčia, kai mes mažiausiai to tikimės, ji atsineša į treniruotę svarstykles. Tada jau tenka mesti priaugtus kilogramus”, – atvirauja Gabrielė.