„Striksės“: žavios, nenuilstančios, siekiančios ir pasiekiančios

Strikses 5Niekam nėra paslaptis, kad šokių klubo „Atėnė“ šokėjų grupės „Striksės“ merginos Šilutėje yra labai mylimos ir vertinamos. Merginos, šokdamos per krepšinio minučių pertraukėles, kasmet verčia didžiuotis ne tik klubo vadoves, savo artimuosius, bet ir viso mūsų krašto žmones. O tai turi svarų pagrindą: „Striksės“, norėdamos pasiekti aukštų įvertinimų ir rezultatų, turi didelius norus, deda daug pastangų ir darbo, aukoja asmeninį laiką ar net sveikatą.

Svarbiausia, kad šie gražūs pavyzdžiai merginas verčia siekti dar didesnių aukštumų, jaunus žmones veda link aukštesnių tikslų, didesnių svajonių.

Subūrė naują komandą

„Praėjusių metų pavasarį, pasibaigus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonams, dar turėjome vieną oficialių varžybų savaitgalį Marijampolėje. Po šių varžybų krepšinio šokėjos baigė savo darbus ir išėjo atostogų. Tuo pat metu atsisveikinome net su šešiomis merginomis, kurios komandoje šoko ketverius metus“, – sako dešimtus metus krepšinio pertraukėlių šokėjas ruošianti trenerė Inga Mikutytė.

Anot pašnekovės, būtent nemažas šokėjų praradimo skaičius lėmė tai, kad naujam sezonui reikėjo iš naujo suformuoti komandą. Tam, kad būtų papildytos išretėjusios grupės „Striksės“ gretos, buvo surengta atranka. Tai įvyko rugpjūčio mėnesį, artėjant naujam sezonui, kuris prasideda kartu su mokslo metais. Trenerė džiaugiasi, kad į pirmajį atrankos etapą atėjo net 40 dalyvių.

„Buvo tikrai didžiulis susidomėjimas. Todėl galima daryti išvadą, kad mūsų darbai ir veikla, kuo toliau, tuo labiau pritraukia vis daugiau norinčiųjų šokti. Merginos, atėjusios į pirminę atranką, labai gerai žinojo, kas jų laukia ir rodė pasitikėjimą manimi, mano darbu“, – sako trenerė Inga.

Po pirmosios atrankos viltis, kad galės įsilieti į „Striksių“ gretas, buvo suteikta dvidešimčiai merginų. Jos gavo užduotis ir ruošėsi antrajam etapui, po kurio, pagal griežtus vertinimo kriterijus, buvo atrinktos tik 11 merginų. Visos šios šokėjos šiandien šoka „Striksių“ grupėje. Kaip pripažįsta trenerė, merginos daug dirba.

Šiandien iš viso naujoje komandoje šoka 17 merginų: šešios iš jų jau nebe pirmus metus ir vienuolika naujų, rugpjūčio mėnesį praėjusių atranką narių. 

Tai – tarsi naujas „kūdikis“Strikses 1

Trenerė Inga sako, kad šį sezoną startavusią „Striksių“ komandą ji vadina naujuoju savo „kūdikiu“ arba projektu.

„Tikiu, kad merginos ir toliau garsins mūsų kraštą, stebins žiūrovus naujais savo šokiais, žavės naujais triukais. Mūsų tikslas yra savo nuoširdžiu darbu pelnyti žiūrovų meilę, sulaukti kuo daugiau plojimų ir palaikymo“, – pripažįsta trenerė Inga, užsimindama, kad ne už kalnų pavasaris, kuris kasmet šokėjoms yra labai darbingas. Atšilus orams „Striksės“ sulaukia daug pakvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose.  Bet šis laikas nė kiek nėra baisus, nes tuomet tenka visoms kartu išgyventi ne tik varžybų jaudulį, parodytų šokių sėkmes ir nesėkmes, bet ir patirti smagų bei linksmą laiką kelionėse.

Anot trenerės Ingos, suburti naują komandą ir ją padaryti vientisą, vieningą, siekiančią bendro tikslo ir šlovės – nėra lengva. Ypač, tai padaryti sunku, kai darbas vyksta su gražiomis, protingomis, gabiomis merginomis. Jas reikia ne tik išmokyti gerai šokti, bet ir padaryti draugėmis, o ne konkurentėmis.

Vieno recepto, kaip pavyksta suburti merginas ir su jomis nuveikti didelius darbus, atnešančius nemažai apdovanojimų, nėra.

Merginos daug laiko praleidžia ne tik šokių aikštelėje, bet ir susėdusios prie arbatos puodelio diskusijai. Jos daug kalbasi, sprendžia įvairias gyvenimiškas situacijas, susidėlioja savaitės darbų planą, rengia draugiškus vakarėlius, kartu vyksta pailsėti. Tokie dalykai, anot Ingos, tik suartina komandą, padeda stiprinti įvaizdį, atsakingumą viena kitos atžvilgiu.

Paklausta apie perspektyvas ir tolimesnius planus, Inga sako, kad šis per kelerius metus įdėtas darbas merginoms nėra trumpalaikis blykstelėjimas šokių padangėje. Ne vienai grupės narei trenerės pamokos, aukštai iškelta reikalavimų bei užduočių kartelė atnešė aukštus įvertinimus ir padėjo pasiekti svajones, išsikelti naujus iššūkius ar net atrasti gyvenimo kelią. Pavyzdžiui, buvusios „Atėnės“ klubo „Striksių“ grupės šokėjos Julija Svipaitė, Dovilė Kubaitytė, Gytė Butkutė ir Eglė Griciūnaitė šiandien yra LKL geriausių klubų, kaip „Žalgiris“ ir „Leader dance“ šokėjos.

Šokis įkvėpė tolesniems tikslams

Kaip šokių pamokos įkvėpė siekti didesnių tikslų, paklausėme keturių buvusių „striksių“. Merginos ir šiandien, jau studijuodamos su šokiu sieja beveik visą savo laisvalaikį.

Buvusi grupės lyderė Julija klubą paliko prieš 2 metus, kai atsisveikino ir su gimnazija, o su šokiu draugavo nuo penktos klasės. 

„Šokių pamokos mane išmokė pasitikėti savimi, stipriai išlavino lankstumą, šoklumą, jėgą ir kitas fizines savybes. Taip pat išmokė vadovavimo, nes 2 metus buvau komandos kapitonė, punktualumo bei darbo komandoje“, – sako Julija.

Mergina su nostalgija prisimena su „Striksėmis“ aplankytas vietas Lietuvoje ir užsienio šalis. Įsimintiniausia kelionė jai buvo į Stambulą, kur mūsų šokėjos dalyvavo savaitę trukusiame šokių festivalyje. Šiuo metu Julija mokosi Lietuvos sporto universtitete ir šoka Kauno „Žalgirio“ šokėjų klube.

„Patirtis, kurią įgijau šokdama yra labai naudinga. Ne paslaptis, kad norint patekti į „Žalgirio“ šokėjų komandą, reikia būti gerai pasirengusia“, – sako ji, ir palinki dabar šokančioms merginoms niekada nenuleisti rankų, kantriai siekti užsibrėžtų tikslų ir neprarasti meilės šokiui. Šokis, anot jos, ne darbas, o malonumas.

Ketverius metus „Striksių“ grupėje šokusi Dovilė baigusi Vydūno gimnaziją taip pat atsisveikino su klubu ir išvyko studijuoti.

Šiandien studijuodama Socialinių mokslų kolegijoje Klaipėdoje, ji šoka Klaipėdos universiteto „Leader dance“ klube.

„Šokdama „Striksių“ grupėje įgavau pasitikėjimo savimi, nugalėjau scenos baimę, išmokau mandagaus bendravimo, pozityvumo, suvokiau kas tai yra tikra komanda, išmokau atsakingumo bei savarankiškumo“, – sako ji. Ir jos atmintyje visada išliks kelionės su grupe po Lietuvos miestus, išvykos į konkursus Latvijoje. O linkėdama šokėjoms pasitikėjimo savimi bei trenere, mergina pataria nepamiršti, kad svarbu visada tikėti, jog visos esame labai žavios.

Ketverius metus grupėje šokusi Eglė džiaugiasi klube išmokusi įvairių elementų, taisyklingos laikysenos, išsiugdžiusi gebėjimą maloniai bendrauti su žmonėmis, būti drąsi ir pasitikėti savimi. Šiandien Eglė studijuoja Lietuvos sporto universtitete ir šoka Kauno „Žalgirio“ šokėjų klube.

Buvusi „Striksių“ narė Gytė šokio paslapčių iš trenerės Ingos sėmėsi dvejus metus. Anot Gytės, šokdama ji tapo sportiška, įgijo gerą fizinį pasirengimą.

„Būtent čia buvo mano pirmoji stotelė link krepšinio aikštelės. Dalyvavimas šokėjų grupėje mane išmokė būti drąsesne, labiau pasitikėti savimi ir savo galimybėmis. Trenerė Inga visuomet skatino tobulėti, neleido sustoti“, – sako ji.

Dabar Gytė studijuoja Kaune, Lietuvos sporto universitete. Pusantrų metų jai teko šokti Kauno „Žalgirio“ krepšinio šokėjų komandoje, šiuo metu ji yra Klaipėdos „Neptūno“ komandos šokėja ir laisvalaikį leidžia su komandos palaikymo grupe „Leader dance“. Pasak Gytės, šokių pamokos grupėje „Striksės“ leido suprasti, kad ji nori ir toliau likti krepšinio minučių pertraukėlių šokėja.

Siųsdama palinkėjimą naujosioms „Striksių“ gupės narėms, Gytė linki, kad jos niekada NESUSTOTŲ.
„Viskas yra įmanoma, tereikia noro ir darbo!“, – sako ji.