STT galimus vakcinavimo pažeidimus tirs ir Šilutės ligoninėje

Generalinė prokuratūra sekmadienį pranešė, kad įtariamus vakcinavimo tvarkos pažeidimus Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotyje bei Šilutės ir Panevėžio ligoninėse bus pavesta ištirti Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

„Gavus trijų Seimo narių pasirašytą pareiškimą, kuriame prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų skiepijant tam tikrus asmenis vakcina nuo viruso COVID-19, prokuratūra informuoja, kad išnagrinėti jį ir patikrinti jame nurodytus skiepijimo atvejus bus pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai“, – teigiama prokuratūros pranešime. Anot prokuratūros, sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo bus priimtas išnagrinėjus pareiškimą.

Generalinės prokuratūros teigimu, dėl šių atvejų taip pat bus kreipiamasi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją. „Reaguojant į visuomenės viešai išsakomą nepasitenkinimą minimais atvejais, taip pat nedelsiant bus kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją prašant atlikti sisteminę nustatytų ar įtartinų atvejų patikrą drausminės ar tarnybinės atsakomybės taikymo aspektu bei šių patikrinimą medžiagą pateikti prokuratūrai“, – pažymėjo prokuratūra.

Prokuratūra taip pat primena, kad Lietuvoje veikia Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris numato galimybę asmeniui saugiu būdu pranešti apie jam žinomus įstatymų pažeidimus. Daugiau informacijos apie pranešėjo statuso suteikimą, konfidencialumo užtikrinimo ir kitas garantijas, pranešimo pateikimo būdus bei kitą aktualią informaciją galima rasti prokuratūros interneto svetainėje, o kilus papildomiems klausimams – pasitarti paskambinus pranešėjų konsultavimo linija.

Šeštadienį portalas 15min.lt pranešė, kad Šilalės GMP stotyje vakcina nuo COVID-19 pasiskiepijo ir šią stotį valdančios įmonės vadovas R. Ūselis bei trys pačioje įmonėje nedirbantys jo artimieji. Įmonės vakcinų sąraše taip pat buvo įrašyta ir daugiau administracijos darbuotojų, o ne medikų pavardžių.

Prezidentas Gitanas Nausėda bandymus gauti vakcinas be eilės pavadino „gėdingais sovietinio elgesio reliktais“ ir pareikalavo greitų bei ryžtingų sprendimų dėl vakcinavimo tvarką pažeidusių asmenų atsakomybės. Specialiųjų tyrimų tarnyba šeštadienį vakare pranešė nusprendusi atlikti COVID-19 vakcinų organizavimo antikorupcinį vertinimą. Apie tai, kad skiepai kartais yra skiriami ne tiesioginį kontaktą su koronavirusu sergančiais pacientais turintiems ir prioritetinėse grupėse esantiems medikams pranešama nuo gruodžio pabaigos, kai Lietuva sulaukė pirmosios vakcinos siuntos ir pradėjo skiepijimą. Šeštadienio Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje jau paskiepyta apie 22,5 tūkst. žmonių.

Priminsime, kad skandalas Šilutės ligoninėje kilo jau pirmąją vakcinavimo dieną, kai be eilės buvo paskiepyti kai kurie medikai.