Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai sulaikė Šilutės įmonės, vykdančios autotransporto priemonių Valstybines technines apžiūras, kontrolierių J.D. dėl kyšio paėmimo.
Vadovas situacijos nekomentuoja
Įtarimai dėl galimo kyšininkavimo pareikšti J.D. ir dar dviem tos pačios įmonėms kontrolieriams. Kaip praneša STT, po apklausos kontrolieriui J.D. skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Įtariama, kad šie įmonės darbuotojai už automobilių techninių apžiūrų atlikimą sistemingai gaudavo neteisėtą atlygį, nurodo STT.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Šilutėje veikianti techninės apžiūros (TA) stotis priklauso UAB „Transkona“ (generalinis direktorius Paulius Pleskovas). Įmonei priklauso TA centrų tinklas Vakarų Lietuvoje: ne tik Šilutėje, bet dar ir Klaipėdoje, Kretingoje, Gargžduose, Šilalėje.
„Transkonos“ direktorius gamybai šilutiškis Algimantas Idzelis „Šilutės naujienoms“ teigė, jog nieko nežino ir situaciją komentuoti atsisakė. Vakar vietojkyšininkavimu įtariamų darbuotojų įmonėje jau dirbo klaipėdiečiai.
Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 ir 4 dalis, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo dėl kyšininkavimo baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 7 metų.
Kyšio davimas – vieša paslaptis
Šilutės TA stotis prieš kelerius metus buvo kompiuterizuota. Modernia elektronine įranga tikrinama automobilių stabdžių sistema, šviesos, iš variklio išmetamų dujų kiekis.
Apsirūpinimas naujausios kartos įrengimais, turinčiais jų parodymus registruojančius prietaisus, buvo viena iš antikorupcijos prevencijos priemonių. Tuo siekta iki minimumo sumažinti klaidų galimybę bei „žmogiškojo faktoriaus“ poveikį nustatant automobilio techninės būklės parametrus, tuo pačiu garantuoti techninės apžiūros kontrolierių sprendimų objektyvumą.
Pagal 2006 metais antikorupcine veikla užsiimančios VĮ „Tranparency International“ Lietuvoje atliktą gyventojų apklausą, sudarant Lietuvos korupcinį žemėlapį iš šimto gyventojų techninės apžiūros kontrolieriams nelegaliai sumokėjo trečdalis.
Dažniausi informacijos šaltiniai apie korupciją automobilių techninės apžiūros centruose – iš asmeninės, draugų, pažįstamų patirties. Vidutinis kyšio dydis sudarė 50-100 Lt.
Tą patvirtina ir „Šilutės naujienų“ interneto svetainės silutesnaujienos.lt bei „Facebook“ grupės žmonių komentarai, kurie patvirtino, jog kyšio davimas ir ėmimas Šilutės techninių apžiūrų stotyje buvo vieša paslaptis. Kai kurie žmonės apgailestavo, kad nebebus galimybės „pravaryti“ techniškai netvarkingą automobilį.
Rašyti atsakymą