STT sulaikė Šilutės veterinarijos tarnybos vadovą

fb-ua421522Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), tirianti galimą kyšininkavimą, sulaikė Šilutės Maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką Edmundas Ciparį bei Palangos tarnybos viršininkę Virginiją Grigalauskienę. Taip pat sulaikyta Klaipėdos tarnybos vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Vaida Merkevičienė.

Artimiausiu metu bus sprendžiama dėl E.Cipario ir V.Merkevičienės nušalinimo nuo pareigų. Visų trijų tarnautojų darbo vietose buvo atliktos kratos, pranešė STT. Tačiau pastaroji neskelbia sulaikytų žmonių pavardžių, tik jų inicialus.

STT įtaria, kad V.Merkevičienė už atlygį informuodavo įmonių vadovus apie numatomus atlikti patikrinimus jų įmonėse.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos, Šilutės ir Palangos Maisto ir veterinarijos tarnybų darbuotojų galimai korupcinių veiksmų. Atliekant tyrimą, įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems žmonėms.

Su Maisto ir veterinarijos tarnyba yra susiję du STT tyrimai. Vykstant pirmajam tyrimui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pernai buvo pateikti šios tarnybos direktoriui Jonui Miliui. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Vyriausybei nepritarus J.Miliaus veiklos ataskaitai, jis pernai rugsėjį buvo atleistas iš pareigų.

Kitame tyrime STT aiškinasi galimą korupciją Maisto ir veterinarijos tarnybai pavaldžiame Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Tyrimas vyksta dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo.

Klaipeda.diena.lt inf.