STT uždėjo apynasrį Šilutės VMVT

vmvt informacine_sistema_ciparisAntradienį, balandžio 4 dieną, po pietų per Šilutę nuskriejo žinia, jog Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovą Edmundą Ciparį. Pranešta, kad E.Ciparis sulaikytas dėl kyšininkavimo.   Balandžio 6-ąją Šilutės VMVT viršininkas jau turėjo būti darbe, tačiau tarnybos darbuotojai žurnalistus įtikinėjo, jog darbe jo nėra. Telefono jis taip pat nekėlė.

Tą pačią balandžio 6-ąją STT kreipėsi į teismą, kad E.Ciparis vieną mėnesį būtų nušalintas nuo pareigų.

 Pareikšti įtarimai piktnaudžiavus tarnyba

STT antradienį visuomenę informavo, jog tiriant galimą kyšininkavimą tądien sulaikė Šilutės VMVT viršininką E.Ciparį bei Palangos tarnybos viršininkę Virginiją Grigalauskienę. Taip pat sulaikyta Klaipėdos tarnybos vyriausioji specialistė – maisto produktų inspektorė Vaida Merkevičienė.

„Artimiausiu metu bus sprendžiama dėl E.Cipario ir V.Merkevičienės nušalinimo nuo pareigų. Visų trijų tarnautojų darbo vietose buvo atliktos kratos“, – pranešė STT.

STT Klaipėdos valdybos korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas ketvirtadienį „Šilutės naujienoms“ komentavo, jog E.Ciparis po pakartotinės apklausos trečiadienį buvo išleistas namo. „Šiandien jis jau turėtų būti darbe“, – sakė L.Barišauskas.

Deja, paskambinę į Šilutės VMVT išgirdome, kad darbe viršininko nėra. Jo pavaduotojas Vytautas Jasaitis tądien vyko į pasitarimą Vilniuje.

Ketvirtadienio popietę L.Barišauskas informavo, kad STT jau kreipėsi į teismą dėl E.Cipario nušalinimo nuo darbo mėnesiui.
E.Cipariui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

STT Klaipėdos valdybos viršininkas L.Barišauskas neslėpė, jog viešojoje erdvėje jau kuris laikas sklandė, anot jo, pasipiktinimo ir nepasitenkinimo nuotaikos dėl Šilutės VMVT specialistų piktnaudžiavimo tarnyba. Tačiau oficialiai niekas į STT nesikreipė. Ar kreipėsi šįkart, valdybos viršininkas sakė kol kas negalintis komentuoti.

Iš viso tiriami 7 atvejai

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Klaipėdos, Šilutės ir Palangos Maisto ir veterinarijos tarnybų darbuotojų galimai korupcinių veiksmų. Įtariama, kad Klaipėdos VMVT vyr. specialistė V.Merkevičienė už atlygį informuodavo įmonių vadovus apie numatomus atlikti patikrinimus jų įmonėse.

Taip pat informuojama, jog atliekant tyrimą, įtarimai gali būti pareikšti ir kitiems žmonėms.

Iš viso, pasak L.Barišausko, tiriami 7 įtarimus keliantys atvejai, bet kol tyrimas nebaigtas, STT jų išsamiau nekomentuoja.

Su VMVT yra susiję du STT tyrimai. Vykstant pirmajam tyrimui įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pernai buvo pateikti šios tarnybos direktoriui Jonui Miliui. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. Vyriausybei nepritarus J.Miliaus veiklos ataskaitai, jis pernai rugsėjį buvo atleistas iš pareigų.

Kitame tyrime STT aiškinasi galimą korupciją VMVT pavaldžiame Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Tyrimas vyksta dėl kyšininkavimo, papirkimo ir dokumentų klastojimo.