Stubriškiai nusilenkė žemei, duonai, svečiams ir saviškiams

Subriu svente 3Savo tradicinę šventę „Lenkiuosi žemei ir duonai“ savaitgalį surengę Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo žmonės kartu lenkėsi ir dėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams ir vieni kitiems, ir atvykusiems svečiams.

Tądien Stubrius papuošė dar vienas gražus akcentas – Bendruomenių metams skirta lenta.

Svečiai džiaugėsi, kad Stubriai gražėja

Renginio vedėja, jau nebe pirmą šventę Stubriuose organizuojančio Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkė Nijolė Stanelienė pirmoji pasveikino susirinkusius stubriškius ir jų svečius. Ji pakvietė visus pakilti nuo suolų ir atidengti Bendruomenių metams skirtą akcentą. Tai buvusio stubriškio, dabar Saugose gyvenančio Vaclovo Stančaičio kurta lenta, kuri nuo šiol stovės greta medelio, kurį neseniai vykusios Katyčių šventės metu Stubrių bendruomenei dovanojo seniūnas Jonas Lukošaitis.

Beje, tai ne vienintelis V.Stančaičio darbas, puošiantis jo gimtąjį kaimą, o bendruomenė tiksi, kad ir ne paskutinis.stubriu svente bon seima

Ilgametė Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė sakė, kad ilgai galėtų vardinti pavardes tų savo talkininkų, be kurių paramos ji neįsivaizduoja bendruomenės veiklos. Pirmininkė dėkojo nuolat savo sūriais ir pyragais bendruomenės renginių dalyvius vaišinančioms Aldonai Jurjonienei ir Virginai Mejerienei, visad jai talkinančioms Silvai Briedienei, Sonatai Mickienei, Reginai Juškevičienei, Genei Milašienei, Katyčių seniūnaitei Marinai Lodusovai, Egidijui Stirbiui, Nijolei Stanelienei.

Dar iki oficialios renginio pradžios aikštėje šalia bendruomenės namų vyko mažojo golfo varžybos, kuriose pasivaržyti su vietiniais panoro ir Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis bei šio golfo aikštyno steigimo iniciatorius, nuolatinis stubriškių švenčių rėmėjas, šilutiškis verslininkas Steponas Kazlauskas.

Katyčių seniūnas J.Lukošaitis dėkojo šiai veikliai bendruomenei ir pasidžiaugė, kad iniciatyvių gyventojų dėka Stubriai nuolat gražėja, kad stubriškiai prisideda ir prie visos seniūnijos iniciatyvų, dalyvauja jos renginiuose.

S.Kazlauskas taip pat sakė, kad ir jam visada malonu atvykti į savo vaikystės kaimą ir matyti, kad jis gražėja.

Šių metų derliaus duoną pašventino naujasis Pagėgių parapijos klebonas Kazys Žutautas.

Koncertavo ir vietiniai, ir svečiai iš Prancūzijos

Stubriu svente 9Renginyje dalyvavo ir tolimi svečiai – net iš Prancūzijos atvykusi Bon šeima, kuri prieš keliolika metų įvaikino du tuomet Saugų vaikų globos namuose augusius lietuvius broliukus. Ponai Bon net nusipirko namą Katyčiuose, kad jų vaikai galėtų čia leisti vasaras ir bendrauti su kadaise čia įvaikintomis savo sesutėmis, kad jie galėtų pažinti savo gimtinę.

Tiesa, sesės su šeima jau išsikėlė į Šilutę, bet prancūzų šeima vis tiek vasaras leidžia Katyčiuose, tvarkosi savo sodybą, ir tik žiemą su dabar jau pilnamečiais savo vaikais išvažiuoja į Prancūziją.

Stubrių šventėje koncertavo Arno Bon ir jo įmotė, kuri ir išmokė savo įsūnį groti akordeonu. O seniūnas J.Lukošaitis šeimai įteikė dovaną – knygą apie Šilutės kraštą.

Stubriškiams koncertavo ir Katyčių moksleivės Kamilė Sruoginytė, Barbora Berneckytė, abiturientė Agnė Glemžaitė, ansambliai iš Gorainių, Inkaklių ir Klaipėdos, o vakare kaimą nušvietė šventinio laužo pašvaistė.

Marinos Lodusovos nuotraukos.