Stubriškiai turės net ir golfo aikštyną

stubriu bendruomenes pirmininkei 2011 010„Susibūrimas į bendruomenę kaimui duoda daug: visiems kartu lengiau aplinką tvarkytis, įdomiau šventes švęsti, įmanoma rasti galimybių sunkiau gyvenantiems padėti“, – įsitikinę Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo žmonės.

Tokio įsitikinimo vedami 2003-iaisiais jie susibūrė į bendruomenę „Stubriai“ ir to nesigailėjo iki šiandien. Iš karto pajuto pagyvėjimą kaime, o šiandien jau turi savo bendruomenės namus gyvenvietės centre, netrukus turės ir sporto renginių aikštyną.

Kaime gyvena iniciatyvūs žmonės

„Stubrių“ bendruomenės nariams vadovaujanti Alytė Stirbienė – ne pirmoji bendruomenės pirmininkė. Šias pareigas beveik prieš 4 metus ji perėmė iš Virginijos Armonienės.

Eidami apžiūrėti bendruomenės namų, pirmininkės klausinėjame ne tik apie bendruomenės veiklą. Smalsu sužinoti, ar ne per sunku jai burti kaimo žmones? Juk neretame kaime guodžiamasi sodiečių abejingumu, nenoru įsijungti į renginius, dalyvauti bendruomenės gyvenime.

A.Stirbienei nesunku. Sako, kad gal todėl, jog čia gyvena iniciatyvūs ir savo aplinkai neabejingi žmonės. O gal dar ir dėl to, kad čia ji gimusi ir augusi, čia gausų būrį savų vaikų į gyvenimą išleidusi, vaikaičių sulaukusi. Beveik visi jos vaikai čia, Stubriuose, arba netoli jų įsikūrę. Tad dar ir dėl tų vaikaičių ateities dirbti norisi.stubriu bendruomenes popiete su psichologais

Dalyvauja jauni ir seni

Tad ir judina pirmininkė saviškius bendrai veiklai. Užgavėnės čia – kasmetinis renginys, o pernai buvo ypač pavykęs. Kasmet ir bent viena šventė vasaros laiku surengiama, ir Advento renginiai, ir kaimo Kalėdų eglės įžiebimas, Kalėdų Senelio apsilankymas, Motinos dienos minėjimas ir Atvelykio šventė, organizuojama Bikavėnų Senųjų kaimo tradicijų centro.

Stubriškiai ne tik švenčia. Jie dar ir dvasinių turtų ieško, sveikatinimo programose, paskaitose dalyvauja, lektorius pas save kviečiasi. Štai pernai sausį pradėjo šiaurietiško ėjimo pamokomis, kurias čia surengė Šilutės savivaldybės Visuomenės sveikatos centras. Toks sveikatos stiprinimo būdas stubriškiams taip patiko, kad jie sako ir šiemet prašys surengti dar bent vieną pamoką.

Metų pabaigoje Stubriuose lankėsi psichologai ir Psichologinės pagalbos linijos atstovai. Jie kalbėjo apie psichikos sveikatos svarbą ir išsaugojimą. Į paskaitą susirinko kelios dešimtys smalsių, daug žinoti norinčių stubriškių.

„Visuose renginiuose noriai dalyvauja ir jauni, ir seni, todėl ir noras organizuoti yra“, – sako pirmininkė A.Stirbienė.

Padeda mokytojos ir valdybos nariai

Vietiniai ypač džiaugiasi, kad visus jų renginius paįvairina sava muzikantė Rasa Tutoraitytė. Penkiolikmetė mokisi Šilutės muzikos mokykloje ir, ko išmokusi, mielai parodo kaimo susibūrimuose. „Ši mergina – mūsų kaimo pasididžiavimas, džiaugiamės, kad turime tokį talentą, kuris praskaidrina visas mūsų šventes“, – sako pirmininkė. Aktyvūs ir kiti jaunimo atstovai.

Jau ketvirti metai tuoj po Naujųjų metų stubriškius aplanko Vokietijos skautų – Karališkųjų pėdsekių būrys. Mokykloje vykstantis vietos ir svečių jaunimo susibūrimas būna šiltas ir įdomus. Svečiai atveža Kalėdinių giesmių, pritariant gitaroms, programėlę, ko išmokę, rodo ir saviškiai. Ir šiemet Karališkieji pėdsekiai jau aplankė Stubrių jaunimą.

A.Stirbienė pastebi, kad kaimo jaunimas noriai dalyvauja ir talkose – raginti nereikia nė vieno.

Bendruomenės pirmininkei ir aktyvui labai padeda vietos mokytojos Irena Olberkienė ir Audronė Ežerskienė, aktyvūs ir kiti valdybos nariai. Štai pernai artėjant Naujiesiems metams kaimo eglute pasirūpino Kazimieras Gudavičius, šiemet jį pakeitė Antanas Petrikas.

Parašę projektuką, turi namus

Prieš keletą metų stubriškiai nutarė, kad į kaimo pakraštyje esančią Stubrių pradinę mokyklą kiekvienam renginiui keliauti toloka, tad sumanė arčiau įkurti savo bendruomenės namus.

„Gyvenvietės centre, šalia sankryžos, riogsoję seni rūsio pamatai atrodė tarsi prašėsi panaudojami, o Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė pasiūlė ant jų sumūryti sienas“, – pasakoja A.Stirbienė.

stubriu bendruomenes namai 2011 010Sienos išdygo seniūnijos dėka – jas seniūnijos darbininkai iškėlė. Tačiau ne tik sienos yra bendruomenės namai – reikėjo dar ir stogo, grindų, terasos. Seniūnės paraginti, stubriškiai parašė projektuką ir gavo apie 14 tūkst. litų. Sutvarkę pastatėlį iki galo, nuo tada jame ir organizuoja visus savo renginius.

Tas projektukas nebuvo paskutinis. Jau pernai metų pabaigoje bendruomenė parengė projektą kaimo viešosios erdvės sutvarkymui. Prašė 481 tūkstančio litų. Nacionalinė mokėjimo agentūra tiek ir skyrė. Viešoji erdvė – aplinka apie bendruomenės namus. Tad netrukus čia bus pastatytos sūpynės, žaidimų nameliai, uždengiama smėlio dėžė, bus įrengtas net ir 12-os takelių golfo aikštynas. Išaugs ir stoginė, kurioje bus stalo žaidimų kambarys. „Visi to norime ir laukiame“, – sako pirmininkė, kai domimės, ar daug Stubriuose bus žaidžiančių golfą.

Jau paskelbtas konkursas statybos darbams atlikti, jie turėtų prasidėti balandį, o pabaigos laukiama tik kitais metais.
„Didelis malonumas gyventi ir dirbti kaime, kur visi nori tvarkytis“, – išlydėdama sako „Stubrių“ pirmininkė.