Stubrių bendruomenės nariai nori sportuoti

sturbriai siaurietiskasKatyčių seniūnijos seniūnė Juzefa Tamavičienė ir Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė pakvietė Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurą atvykti į Stubrių bendruomenę ir surengti šiaurietiškojo ėjimo treniruotes.

Biuro direktorė Virginija Vaivadaitė įsitikino, kad Stubrių bendruomenės žmonės nori kuo daugiau judėti, sveikiau maitintis ir kad jų požiūris į sveiką gyvenseną yra teisingas.

Šiaurietiškasis ėjimas Katyčių seniūnijos Stubrių bendruomenėje propaguojamas jau treti metai. Biuro specialistai per metus į Stubrių bendruomenę nuvyksta tris ir daugiau kartų. Bendruomenėje yra entuziastingų ir pamėgusių šiaurietiškąjį ėjimą žmonių.

Treniruotes vedusi V.Vaivadaitė priminė, kad šiaurietiškasis ėjimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms. Pamokė, kaip teisingai pasirinkti lazdų ilgį, kaip teisingai eiti su lazdomis, derinti rankų ir kojų judesius, pasirinkti tinkamą tempą, mokė daryti pratimus.

Į treniruotę susirinko apie 15 Stubrių bendruomenės narių. Iš pradžių naujokams atrodė, kad vaikščioti pasiremiant lazdomis visiškai lengva. Viena stubriškė sakė: „Kas čia sunkaus? Imi lazdas ir žygiuoji…“ Bet ir jai netrukus paaiškėjo, kad ne taip jau paprasta. Pasirodo, rankos juda ne taip, kaip turėtų, netinkamas žingsnis, nepavyksta suderinti kojų ir rankų judesių, ne ta kūno padėtis.

Pasivaikščioję šaltą popietę, Stubrių bendruomenės nariai pasijuto pabuvoję žiemos sporto šventėje.

Biuro specialistams atsisveikinant su Stubrių bendruomenės nariais, bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė pakvietė atvykti dažniau ir rengti šiaurietiškojo ėjimo treniruotes, pageidavo pamokėlių, paskaitėlių apie sveiką gyvenseną, mitybą bei fizinį aktyvumą.