Stubrių kaimo šventėje – pagarba senbuviams ir sugrįžusiam jaunimui

stubriu svente_golfasKiekvieno žmogaus širdyje ir sieloje visam gyvenimui išlieka šilti jausmai gimtiems namams ir tėviškei. Visada norsi sugrįžti ten iš kur išėjai. Todėl ir ne vienas Katyčių seniūnijos Stubrių kaimo gyventojas rugpjūčio 19 dieną panoro grįžti į savo vaikystės kaimą Stubrius, nes tą dieną stubriškiai organizavo savo kaimo tradicinę šventę „Čia mūsų žemė, čia tėviškės pastogė“.

Ugnį įžiebė kaimo senbuvės

Ruošdamiesi šventei organizatoriai tikėjosi palankaus dangaus sprendimo – šiltos ir giedros dienos, tačiau dangus buvo negailestingas – visą dieną merkė lietus. Numatytos tinklinio varžybos vyko paskubomis. Dienai einant į pabaigą lietus pradėjo rimti, tad  mažojo golfo varžybos rutuliojosi gana sklandžiai. Na, o prasidedant šventės iškilmingajai daliai vėl dangus pažėrė lietų, kuris praretino žiūrovų gretas. Tačiau šventėje netrūko šviesos ir šilumos.

Ją į renginį atnešė šio kaimo senbuvės: daug metų jaunosios kartos ugdymui atidavusi mokytoja Teresė Kačinienė, kaimo etninės kultūros puoselėtoja, pasakorė Marytė Stančaitienė ir bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė. Moterų atneštos ugnies liepsnelės susiliejo į bendrą šventinį laužą.stubriu svtne_dega_ugnis

Vaidilutės Viktorija Kebelytė ir Gabija Grimailaitė kurstė uždegtą laužą ir neleido jam užgesti. Visiems susirinkusiems gražią etnografinę programėlę „Piemenėlių džiaugsmai ir rūpesčiai“ dovanojo Katyčių pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Virginija Gečaite.

Po moksleivių programos Katyčių seniūno Jono Lukošaičio sveikinimai pamalonino stubriškius, o jo padovanoti spalvingi balionai iš vaikų rankų pakilo į dangų, nešdami žinią, kad Stubriuose vyksta šventė.

Vėliau, pasigirdus trankiems Katyčių jaunimo „KJ Loftas“ muzikiniams ritmams, lietus pradėjo rimti. Galiausiai, kai renginio vedėja Nijolė Stanelienė suteikė žodį Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonui Kaziui Žutautui, nušvito dangus ir pro debesis pažvelgė saulė.

Pagerbė sportininkus ir jaunas šeimas

Į renginį atvykęs Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė aktyvia Stubrių kaimo bendruomene ir padovanojo dekoratyvinį medelį.

Po svečių pasisakymų visą vakarą skambėjo muzika ir dainos. Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“, vadovaujamas Loretos Mieliulytės, dainavo romansus ir dėkojo tautosakos pateikėjai Zitai Pankauskaitei už padainuotas dainas, kurios išspausdintos tautosakos knygelėje „Iš močiučių skrynelių“ ir kurias dabar kolektyvas įtraukia į savo ruošiamas programas.

Stubriai stonkus_leidzia_zuvytesSusirinkusiesiems dėkojo bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė. Ji įteikė dovanas trims jaunoms šeimoms, sugrįžusioms gyventi į gimtuosius Stubrius: Laurai ir Mantui Grabauskams, Modestai ir Šarūnui Milkeriams, Aušrai ir Kaziui Jociams.

Golfo varžybų organizatorius, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, Stubrių kaimo gyventojas Ričardas Stonkus įteikė nugalėtojams apdovanojimus. Varžybų nugalėtoju tapo stubriškis Oliandras Nazarovas, antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Dovilė Jankauskienė bei Linas Gedvila.

R.Stonkus Stubrių kaimo bendruomenei perdavė dovaną – žuvyčių mailių, kuris tą patį vakarą buvo paleistas bendruomenės namų kiemo tvenkinyje.

Po apdovanojimų toliau visi vaišinosi stubriškių pagaminta gira ir sūriais, gardžia Katyčių bendruomenės virta koše.

Pasisotinę renginio dalyviai klausėsi Sartininkų kaimo kapelos „Kamana“ melodijų ir dainų (vad. Zigmas Lešinskis). Skambant nuotaikingai kapelos muzikai sukosi poros, žmonės šnekučiavosi ir neskubėjo skirstytis.

Išeidami šventės dalyviai išsinešė gerą nuotaiką ir šiltus nutolstančios vasaros prisiminimus. O Katyčių seniūnaitės Marinos Lodusovos fotografijose užfiksuotos šventės akimirkos dar ilgai visiems bylos apie čia vykusį bendruomenės renginį „Čia mūsų žemė, čia tėviškės pastogė“.