Stubrių keliais ir toliau dardės sunkiasvoriai

vieskelisKatyčių seniūnijos Stubrių kaimo gyventojai pavargo laužyti savo automobilius važinėdami duobėtais keliais ir ieško galimybės kaip ištaisyti padėtį. Mynė kelius į seniūniją, kreipėsi į Seimo narius, varstė rajono Saugaus eismo komisijos duris.

Tik naudos iš to ilgo varstymo vargu ar bus.

Saugaus eismo komisijai stubriškių bėdas išdėstė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis rašo, kad šio kaimo gyventojai prašo tarpininkauti apribojant per Stubrius važiuojančių sunkiasvorių automobilių svorį.

Nuo Stubrių link Stoniškių sukantis kelias yra itin prastos būklės. Remonto, anot vietinių, jis nematė jau bent porą dešimčių metų, o sunkiasvorės mašinos kelyje išmuša vis didesnes duobes. Prastas ir kitas šiame kaime esantis kelias – žvyrkelis.

Anot vietinių žmonių ir R.Žemaitaičio, per Stubrius reikėtų uždrausti važiuoti daugiau nei 12 tonų sveriančioms mašinoms.

Saugaus eismo komisijos posėdyje dalyvavo ir stubriškių atstovas Kazimieras Gudavičius bei Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Jų abiejų nuomonės išsiskyrė. Seniūnė tik pečiais traukė klausydamasi siūlymo drausti per kaimą važiuoti sunkesniems automobiliams. Anot J.Tamavičienės, tokia priemonė šiais laikais būtų ne kas kita kaip gyvenimo posūkis atgal.

„Kas pasvers, kiek sveria šiukšles surinkęs „Ecoservice“ automobilis arba pieną surenkančių įmonių mašinos, arba ūkininko, parsigabenančio priekabą trąšų, traktorius?“ – klausė seniūnė. Ji mano, jog uždraudus per kaimą važiuoti šioms mašinoms, sustotų ne tik paties kaimo pažanga, bet ir visas gyvenimas. Ir visai neaišku, ką po mėnesio kito pareikštų patys stubriškiai, jei jiems tektų nežinia kur ridenti atliekų kupinus konteinerius ar patiems vežti pieną kad ir iki Katyčių?

Anot seniūnės, vargu ar šiais nesibaigiančio kuro brangimo laikais rasime įmonę, kuri be reikalo ir tyčia pro atokius kaimus pasiųstų savo sunkvežimius neva tik tam, kad šie išmaltų to kaimo kelius. O tie, kurie važiuoja, yra tampriai susiję su pačių ūkininkų gyvenimu.

K.Gudavičius priminė, kad visai panaši situacija neseniai buvo gretimai esančiuose Stoniškiuose. Čia ir taip jau prastą kelią sunkvežimiai taip subjaurojo, kad po to pačių stoniškiečių problema liko jo duobes žvyru užversti. „Kai mūsų kelią galutinai pribaigs, irgi juk niekas neskubės jo remontuoti“, – piktinosi vietos ūkininkų atstovas.

VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės kelių tarnybos vadovas Algirdas Jakubauskas pastebėjo, kad per Stubrius per dieną pravažiuoja gal šimtas ar kiek daugiau automobilių, kai tuo tarpu yra kelių, kur eismas nepalyginamai – keliolika kartų – intensyvesnis. Ir tie keliai taip pat nėra geresnės būklės, nes pinigų jų remontui, anot A.Jakubausko, neskiriama jau 4 metai.

Saugaus eismo komisija nepritarė stubriškių pageidavimui riboti automobilių svorį. O keletas posėdžio dalyvių dar pasvarstė, jog už stubriškius raštus rašantis R.Žemaitaitis galėtų pats bent kiek pasistengti ir padaryti kaimui ką nors konkretaus – pavyzdžiui, paieškoti lėšų keliukų remontui…