Stubrių šventėje – pagarba jaunajai kartai

stubriai sportininkaiVienuolikos metų veiklos sukaktį mininti Stubrių kaimo bendruomenė šeštadienį sukvietė visus buvusius bei esamus kaimo gyventojus, svečius į šventę, kuri, pasak bendruomenės pirmininkės Alytės Stirbienės, turėtų tapti tradicine ir švenčiama kiekvienais metais rugpjūčio antrąjį savaitgalį.

Šalia naujų, tik pernai įrengtų bendruomenės namų, turinčių išskirtinį laisvalaikio ir pramogų centrą su vaikų žaidimo įrenginiaistubriai naujagimiais ir mažojo golfo aikštele, Stubriuose klegėjo vaikai, šūkčiojo moterys bei vyrai, trepsėdami bei plodami į muzikos taktą. Jauku buvo ne itin gausioje, tačiau nuoširdumu spinduliuojančioje stubriškių bendruomenės sueigoje.

Palinkėjo vilties

Šventės vadeles į savo rankas paėmusi Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė ragino visus dalyvius jaustis kuo drąsiau ir vylėsi, kad vakarui įsibėgėjus, po darbų, susirinks ir daugiau stubriškių. Seniūnė pakvietė stubriškius pasveikinti Savivaldybės tarybos narius Steponą Kazlauską bei Antaną Kubaitį.

S.Kazlauskas, prisipažinęs, kad  yra tikrų tikriausias šio krašto gyventojas, sakė, jog džiugina ne tik atgimę bendruomenės namai, bet ir kasmet gausėjanti Stubrių bendruomenė, ypač – jaunimas.

„Atrodo, kad be reikalo buvo uždaryta Stubrių mokykla. Jei taip ir toliau gausės jaunimo, reikia tikėtis, kad greitu metu privalėsime renovuoti ir mokyklos pastatą“, – sakė jis.

stubriai alyte stirbieneGyventojams linkėdamas sveikatos, ramybės bei darnos, A.Kubaitis prisipažino, kad jis kol kas stubriškių akyse išliko melagiu. „Jūs atleiskit, aš truputį meluoju. Seimo narys melavo, o aš prisidėjau“, – primindamas pernykščius pažadus remontuoti per Stubrius einantį kelią sakė politikas. Tačiau pažadėjo, kad greitai duobėtas kelias į Stubrius bus sutvarkytas.

Pasveikinti jauniausieji ir vyriausieji

Kadangi šie metai yra Šeimos metai, tad didžiausias dėmesys ir pagarba parodyta besikuriančioms, darnioms bei vaikus auginančioms jaunoms šeimoms.

Pasidžiaugusi vieninga ir kasmet stiprėjančia bendruomene, seniūnė J.Tamavičienė prie šventinės scenos pakvietė jauniausius stubriškius bei jų tėvelius. Bendruomenės ir rėmėjų įsteigtų prizų atsiimti skubėjo Veričkų šeima su mažąja Andrėja, Adrija Vendelytė, Danielius Budrikas, Milanijus Kurmis ir Laimonas Rupšys su tėveliais.

Su didele pagarba prisiminta ir vyriausia kaimo gyventoja Albina Juškienė bei visų giriami gardūs jos pyragai. Tiesa, 88-erių stubriškė į šventę negalėjo atvykti, nors iš vakaro buvo susiruošusi. Anūkas Ričardas, atvykęs paimti jai skirtos dovanos, sakė, jog namiškiai pabūgo rizikuoti senolės sveikata.
stubriai gitaristes
Pagerbti sportininkai

Nedideliame Stubrių kaime yra susibūręs gražus jaunimo būrys. Jaunuoliai randa laisvo laiko po darbų susirinkti pažaisti krepšinį ar tinklinį.

Džiaugdamasi sportuojančiu bei aktyviu jaunimu, Katyčių seniūnė J.Tamavičienė bei bendruomenės pirmininkė A.Stirbienė pakvietė jaunuosius sportininkus drąsiau išeiti į aikštę ir pasirodyti. Šventės dalyviams stebint bei plojant, sportininkai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Vėliau, po muzikanto Antano Kmitos atliekamų dainų bei Stubrių kaimo jaunimo gitarų ansamblio pasirodymo šventės dalyviai buvo pakviesti prisijungti prie žaismingų sportinių estafečių. Išsiilgusieji šokio, linksmai trepsėjo ratelyje, ant žalios vejos sukosi poros, švietė šypsenos – atrodo, darbų nuovargio kaipmat neliko…

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.