Šturmai gedi buliaus subadyto ūkininko, veterinarai ragina stebėti jaučių agresyvumą

Pirmadienio vidudienį šiurpi žinia apskriejo Kintų seniūniją ir visą Lietuvą - Šturmų kaimo laukuose rastas nebegyvas 58 m. vyras. Įtariama, kad vyrą mirtinai subadė bulius.

Veterinarijos specialistai įspėja, kad jautis gali būti labai agresyvus, todėl jų šeimininkai turi būti labai atsargūs. Asociatyvi nuotrauka.

Veterinarijos specialistai sako, kad tokia skaudi tragedija auginant jaučius – itin retas dalykas, tačiau jų augintojai turėtų neužsimiršti ir nuolat stebėti jų elgesį bei agresyvumą.

Ėjo pašerti ir pagirdyti

Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacijos, vyro kūnas su daugybiniais sužalojimais laukuose aptiktas spalio 5 d., apie 13 val. Pirminiais duomenimis, vyrą mirtinai sužalojo bulius.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė, jog R. M. gyveno kartu su negalią turinčiu broliu, jį globojo ir jam pašventė savo gyvenimą. Pats savo šeimos nesukūrė. Todėl savaitės pradžioje didžiausias seniūnijos rūpestis buvo kaip toliau gyvens vienišas neįgalusis.

Viename aptvare vyras laikė kelis didelius – maždaug apie 500 kilogramų sveriančius jaučius, kitame apie 10 karvių. Jaučius jis augino nebe pirmus metus, spėjama, kad vienas jaučių ir subadė mirtinai savo šeimininką.

Nelaimėlį aptiko jo neįgalus brolis, kuris apie tai pranešė kaimynei. Moteris vėliau televizijos žurnalistams pasakojo pradžioje pamaniusi, kad laukuose guli koks nors gyvulys, tik arčiau priėjusi pamatė, kad tai žmogus. Vyro kūnas buvo visiškai sumaitotas.

Pasak žuvusiojo brolio, R. M. ėjo pašerti ir pagirdyti jaučius. Matyt tuomet vienas jų nežinia dėl kokių priežasčių ir puolė šeimininką.

Pasak seniūno, žuvęs vyras buvo tvarkingas ūkininkas ir tikras ramstis ne tik savo broliui, bet ir visiems kitiems kaimo gyventojams. Ar ką pavėžėti, ar kam padėti žemę įdirbti – jis padėjo visiems, kam tik galėjo, nes pats turėjo reikalingą techniką. Valstybės paramos irgi niekada neprašė, pasak seniūno, dėl to nėra buvęs seniūnijoje, visada tvarkėsi savo jėgomis.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Jautis – padidinto agresyvumo gyvulys

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šilutės padalinio vadovas Vytautas Jasaitis sako, kad atvejai, kai auginamas jautis tampa šeimininko žūties priežastimi, yra reti, bent jau jis tokio atvejo neprisiminė. Visgi, pasak V. Jasaičio, kiekvienas augintojas turėtų nepamiršti, kad jautis yra itin galingas ir gali būti ir agresyvus gyvulys, todėl juo pasitikėti negalima.

„Einant pas tokius didelius jaučius kaskart reikėtų stebėti jų žvilgsnius, reakcijas, elgesį, vertinti agresyvumą. Ir reikalui esant juos laikyti pririštus“, – sakė V. Jasaitis.

Pasak V. Jasaičio, yra galvijų veislės, kurių ne tik jaučiai, bet ir besiveršiuojančios karvės yra labai agresyvios – žmogus tuomet prie jų prisiartinti nė už ką negali. Tačiau žuvusio ūkininko jaučiai, V. Jasaičio žiniomis, yra juodmargiai mišrūnai, tad jie tokiu padidintu agresyvumu nepasižymi.
Kodėl galėjo įvykti tokia nelaimė, pasak VMVT vadovo, galima tik spėlioti. Visgi jis mano, kad prie nelaimės greičiausiai privedė koks nors paties žuvusiojo neatsargumas.