Su 90-uoju jubiliejumi pasveikintas šilutiškis Jokūbas Dotas

Ilgaamzis Dotas„Tėtis darbštus buvo, visą gyvenimą daug dirbo, pats ir namą Šilutėje pasistatė”, – apie Jokūbą Dotą, birželio 17 dieną šventusį 90 metų jubiliejų, kalba jauniausia jo dukra Alma.

Gražaus jubiliejaus proga, praėjusią savaitę ilgaamžį aplankė ir Šilutės meras Vytautas Laurinaitis, seniūnas Raimondas Steponkus, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis bei socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

Visai neseniai minėta Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena, A.Dotui priminė sunkius Sibire praleistus metus. Visgi iškentęs tremtį, jis grįžo į Lietuvą ir 10 metų išdirbo Saugų miškų ūkyje. Vėliau savo rankomis pasistatė namą Šilutėje, dirbo duonos kepykloje. Dar po kurio laiko J.Dotas įsidarbino „Šilutės balduose”, kur išdirbo iki pat pensijos.

Su žmona Zinaida Jokūbas sulaukė trijų vaikų – Algirdo, Elvyros ir Almos. Ilgaamžis turi 6 anūkus ir 3 proanūkius. Šiandien kartu su tėčiu, jo pastatytame name gyvena, dukra Alma, kuri ir rūpinasi gražaus amžiaus sulaukusiu senoliu. Jauniausia dukra pasakojo, kad tėtis mokėjo visus darbus nudirbti, o auklėdamas vaikus buvo ir griežtas, ir atlaidus. Šiandien dienas ilgaamžis leidžia namuose, mėgsta pažiūrėti televizorių, paklausyti radijos.

Savivaldybės atstovai J.Dotui linkėjo daug sveikatos ir gražių dienų. Taip pat jie padovanojo vitaminų bei 61 Eur čekį. Socialinės paramos skyriaus vedėjas A.Šimelionis sakė, kad kasmet 90-ies, 95-erių ir 100-ojo metų jubiliejus Šilutės rajone švenčia apie 100 ilgaamžių.

Savivaldybės vadovai aplanko apie 40 jų, nes ne visi senoliai nori savo namuose sulaukti svečių. Kitus ilgaamžius, ypač Šilutės mieste gyvenančius, socialinėms dar-buotojoms sunku surasti, nes jie gyvena pas vaikus, ne pagal nurodytą adresą.