Į pažintinę vienos dienos kelionę pasikvietėme draugus iš Italijos, kurie į Lietuvą atvyko vasaros atostogų. Tad sekmadienį ryte visa kompanija susitikome Ventės rage, kur ir pradėjome savo dieną.

Delfi.lt nuotr.

Taigi, kas įdomaus šią vasarą Ventės rage ir Pamario krašte? Čia dar nuo praėjusių metų yra įsikūręs restoranas „Ventragis“, iš kurio terasos atsiveria vaizdas į Kuršių marias. Jame galite paragauti žuvies ir jūros gėrybių patiekalų, taip pat žuvienės ir kt.

Pavyzdžiui, šamo kepsnys čia kainuoja 16,90 Eur, keptas kalmaras – 14,90, šaltibarščiai – 5,50 Eur, taurė putojančio itališko vynuogių gėrimo – 6 Eur. Patiekalų porcijos didelės, estetiškai patiektos lėkštėje. Ir nors kaina gali pasirodyti nemaža, ją sudaro ir nuostabus Ventės rago vaizdas iš terasos ar pro restorano langus bei nepriekaištingas restorano personalo aptarnavimo lygis.

Numalšinus alkį galima pasigėrėti kelione laiveliu į Nidą – laivelis „Ventragis“ pirmą kartą iš Ventės rago į kitapus marių esančią Nidą pradėjo kursuoti rugpjūčio 12 dieną.

Delfi.lt nuotr.

Tiesa, mums juo persikleti nepavyko, nes, kaip paaiškino kapitonas, tuo metu iškilo techninių nesklandumų dėl laivo variklio, todėl kelionę teko atidėti kitam kartui. Tačiau, jei techniniai nesklandumai neužpuola, suaugusiam žmogui persikelti į Nidą kainuoja 10 eurų, vaikui – 5 eurai (į vieną pusę). Laivelio tvarkaraštyje skelbiama, kad jis kursuoja 2 arba 3 kartus per dieną.

Ventės rage taip pat galima susipažinti su viena didžiausių ir svarbiausių Europoje paukščių migracijos vietovių ir žiedavimo stočių.

Delfi.lt nuotr.
Čia ekskursijas veda jau daugelį metų Ventės ornitologinėje stotyje dirbantys ornitologai. Taip pat galima užkilti į Ventės rago švyturį ir pasigrožėti apylinkėmis iš aukščiau.
Iš Ventės rago pasukome Kintų link, kur stabtelėjome išgerti kavos ir suvalgyti desertų. Pačiame Kintų miestelio centre yra įsikūrusi jauki kepyklėlė „Smagurinė-Bäckerei“. Vietoje yra kepami pyragai, bandelės, sausainiai ir kiti įvairūs gardumynai.
Delfi.lt nuotr.