Su kolektyvu nesutaręs Šilutės PSPC direktorius atleidžiamas iš pareigų

silutes bendruomeniu projektai indriuskaŠilutės rajono savivaldybės tarybos politikai ketvirtadienio posėdyje svarstė vieną papildomą klausimą – paskutinę dieną į darbotvarkę įtrauktą sprendimo projektą dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo Liutauro Indriuškos atleidimo iš pareigų.

L.Indriuška pareigų netenka jau šiandien.

Rajono Tarybos politikai vakarykščiame posėdyje taip pat atnaujino Šilutės PSPC ir Šilutės ligoninės sujungimo svarstymą.

 „Atšaukti viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorių Liutaurą Indriušką iš pareigų nuo 2016 m. gegužės 27 d., atleidimo datą perkeliant į pirmą dieną po jo laikino nedarbingumo pasibaigimo“, – taip suformuluotas rajono Tarybos sprendimas.

Šis sprendimo projektas parengtas atsižvelgus į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės vadovaujamos PSPC Stebėtojų tarybos siūlymą savivaldybės merui spręsti dėl L.Indriuškos tinkamumo eiti PSPC vadovo pareigas.

Šiemet balandžio pabaigoje vykusiame Stebėtojų tarybos posėdyje pagrindine priežastimi, dėl kurios L.Indriuška pripažįstamas netinkamu eiti PSPC direktoriaus pareigas, įvardinta netinkamas jo bendravimas su įstaigos darbuotojais. Taip pat primenama, kad du kartus (2013 m. ir 2015 m.) savivaldybės Taryba nepatvirtino PSPC vadovo metinės veiklos ataskaitų.

Kolektyvo vardu kalbėjusi gydytoja Vida Zokaitienė Stebėtojų tarybai sakė, kad L.Indriuška neina į kompromisus su kolektyvu, todėl įstaigoje nėra darnaus darbo, žmonės norėtų geresnio bendravimo.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus pastebėjo, kad ir Savivaldybės administracija nuo 2013 metų nuolat gauna įstaigos darbuotojų skundų dėl netinkamo L.Indriuškos bendravimo. Savivaldybei taip pat nepavyksta su PSPC vadovu rasti bendrų sprendimų kai kuriais klausimais.

Jei politikai pritars L.Indriuškos atleidimui iš darbo, jis pareigų neteks, kai tik baigsis dabartinis jo nedarbingumas.
Vakar politikai pritarė, kad vadovo netekusi Šilutės PSPC būtų reorganizuota ir prijungta prie VšĮ Šilutės ligoninės.
Iki gegužės 27 d. turi būti parengtas Šilutės ligoninės ir Šilutės PSPC reorganizavimo sąlygų aprašas, apie tai turi būti pranešta visiems kreditoriams.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus įpareigotas parengti naujus Šilutės ligoninės, sujungtos su Šilutės PSPC, įstatus. Juos Šilutės rajono savivaldybės taryba numatė patvirtinti iki 2016 m. liepos 1 dienos.