Su latviais ir estais aptarta projektinė veikla

latvijojeŠilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Planavimo ir plėtros, Kultūros, Komunikacijos skyrių vyriausieji specialistai dalyvavo susitikimuose su Saldus savivaldybės (Latvija) vadovais, specialistais, atsakingais už projektų rengimą, sporto ir kultūros sričių atstovais.

Pagrindinė diskusijų tema buvo bendras savivaldybių dalyvavimas Lietuvos – Latvijos programoje ir bendrų projektų teikimas, siekiant įgyvendinti projektus, susijusius su daugiafunkcės dangos įrengimu miesto stadione bei Šilutės kultūros ir pramogų centro patalpose planuojamu įrengti mokslo centru.

Saldus savivaldybėje veikia daugiau kaip 200 įvairių nevyriausybinių organizacijų, su kuriomis planuojama bendra veikla ir renginiai.

Darbinio susitikimo metu apžiūrėtos jaunimo laisvalaikio centro patalpos, diskutuota apie Saldus savivaldybės įgyvendintus projektus teikiant paraiškas ir naudojantis Šveicarijos finansine parama.

Jūrmaloje buvo aplankytas įvairaus amžiaus vaikams skirtas visus metus veikiantis laisvalaikio parkas, kuriame įrengtos žaidimų aikštelės, platformos važinėti riedučiais ir riedlentėmis bei apžvalgos bokštas.

Tartu įsikūrusiame mokslo centre „AHHAA“ įvyko susitikimas su rinkodaros ir komunikacijos atstovais. Šilutiškiams pristatytas Centro valdymas, biudžetas, personalas, veikla, įranga ir ekspozicijos. Centro valdybą sudaro universiteto, ministerijos ir Savivaldybės atstovai. Centro metinį biudžetą sudaro 2 mln. eurų, kur dotuojama 30 proc., o likusius 70 proc. užsidirba pats Centras. Darbuotojai su parodomąja programa lankėsi Panevėžyje ir Vilniuje, yra suplanuoti susitikimai pavasarį ir vasarą, nes siekiama didinti iš Lietuvos  atvykstančių turistų skaičių.

Šiuo metu vyksta derybos su potencialiais partneriais dėl projektinių paraiškų teikimo, siekiant panašaus pobūdžio centrą įrengti Šilutėje. Jame būtų galima vesti integruotas pamokas ir moksleiviai būtų supažindinami su matematikos, fizikos, chemijos dėsniais, būtų galima stebėti ar atlikti bandymus.