Su ožkomis kambaryje nakvojantis Valteris rūpinasi Europa

Valteris84 metų vokietis Valteris Valenčius yra O.Bismarko gatvės gyventojas Žalgirių kaime netoli Rusnės. Iki 1923 metų šis kaimas vadinosi Otto von Bismarcko vardu.

Ko tik neprisiklausiau apie Valterį pas jį važiuodama. Kad puikiai kalba vokiškai viena iš senųjų tarmių. Kad moka prūsiškų žodžių. Kad turėjo daugybę nuotraukų iš tarpukario Mažosios Lietuvos, kai šis kraštas priklausė Vokietijai, bet jas visas išsinešiojo muziejininkai, bibliotekininkai ir šiaip smalsūs istorijos mėgėjai. Kad jo sodyboje, kurią nuolat užlieja potvyniai, galima filmuoti siurrealistinius filmus.

Pavyzdžiui, parodyti, kaip žiemą į Valterio lovą ropščiasi maži ožiukai, norėdami sušilti. O paskui ateina socialinės darbuotojos ir nori padaryti tvarką, bet Valteris ne taip lengvai pasiduoda komanduojamas. Jis turi savą įsivaizdavimą apie švarą namuose, o keliuku tarp dviejų vandens griovių vargiai gali prasilenkt gerųjų tetų automobilis su pulku ožkų. Ožkoms – visa pensija

Valterio namelis tarp vandenų daug labiau priklauso 20-iai jo ožkų, nei jam pačiam. Su jomis vyras miega viename kambaryje žiemą, kartais užsimiršęs pavalgo iš to pačio dubens, kurį ką tik išlaižė kuri nors ožka. Priemenėje – avižų ožkoms likučiai. Vienas kambarys paverstas ožkų tvartu, bet jos turi teisę vaikščioti ir po virtuvę bei šeimininko miegamąjį kada sugalvojusios.

Šilutės evangelikų bažnyčios paprašyta moteris bando kiek pavalyti jo namelį, nes jos kolegė ką tik išvežė Valterį išmaudyti, nukirpti ir perrengti švariais drabužiais. Grįžęs Valteris labai apsidžiaugia išvydęs svečių, nes mano kolega pas jį yra buvęs pavasarį, kai potvyniai visai nuskandina šį kadaise daug gyventojų turėjusį kaimą. „Tu neraukyk nosies dėl kvapų priemenėje. Nuo seno žinoma, kad smirdantį ožį ūkininkai laikydavo kartu su arkliais, nes smarvė gydo nuo kvėpavimo takų ligų. Stipriai įtrauk į plaučius smarvės – niekada net sloga nesirgsi“, – aiškina Valteris.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje „Su ožkomis kambaryje nakvojantis Valteris rūpinasi Europa“.