Suarė pamėgtą miško pasivaikščiojimų keliuką

Į „Šilutės naujienų“ redakciją kreipėsi šilutiškis Mindaugas, gyvenantis Ramybės gatvėje.

Ramybės gatvės gyventojų pamėgtas keliukas miškelyje šalia Šilutės aplinkkelio suartas todėl, kad miškininkai stengiasi išvengti gamtos teršimo ir gaisrų.

Vyras pasakojo, kad lig šiol jis ir jo šeimos nariai bei toje gatvėje gyvenantys kaimynai turėjo pamėgtą pasivaikščiojimo keliuką miškelyje tarp Šilutės aplinkkelio ir naujųjų kapinių. Šiuo keliuku buvo galima nueiti net iki Šyšos upės, pasigrožėti jos krantais.

Tačiau šį rudenį pasivaikščiojimai baigėsi, mat šilutiškių pamėgtą miško keliuką kažkas suarė kultivatoriumi.

Mindaugas pasakojo, kad jis tuo keliuku 17 metų bėgiojo. Nepilno kilometro pločio miško juostoje tarp Šilutės aplinkkelio ir kapinių jis ir kiti vietiniai pasivaikščiojimų mėgėjai turėjo apie 2 kilometrų trasą.

„Kam trukdė miško keliukas ir ten kartais pasivaikščioti išeinantys žmonės? Gal ką nors ten ruošiamasi daryti?“ – klausė vyras.

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas pasakojo, kad numatyta plėsti Šilutės kapinių teritoriją, o naujas plotas bus kaip tik link aplinkkelio. „Šilutės naujienose“ išsamiai apie tai jau rašėme lapkričio 5 dienos numeryje. Tačiau šis praplėtimas nesieks Ramybės gatvės gyventojų pamėgto keliuko, tad Šilutės seniūnija keliuko nenaikino. Juolab, kad visa čia esanti miško juosta priklauso VĮ Miškų urėdijai.

A. Ivanauskas yra girdėjęs, kad šis keliukas kėlė rūpesčių miškininkams, nes jį buvo pamėgę jauni automobilių vairuotojai, bandantys pasislėpti nuošaliose vietose. Buvo ir tokių atvejų, kai kažkas čia atveždavo savo komunalines atliekas. Šilutės seniūnija ne kartą talkino miškininkams tas atliekas surinkti ir išvežti. Kodėl keliukas sukultivuotas, geriausiai žino urėdijos vadovai.

Valstybinės miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Arimantas Jurjonas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad minimas keliukas nebuvo registruotas, kitaip tariant jis atsirado savavališka žmonių iniciatyva. Šilutės girininko Gedo Kavoliūno sprendimu, keliukas galėjo būti panaikintas dėl gaisrų prevencijos. Ši vieta, pasak miškininko, jau ne pirmą kartą yra kultivuota.

Komercijos direktorius, korespondentas