Suaugusiųjų mokymosi savaitė kvietė atrasti naujų prasmių, spalvų ir atspalvių

suaugusiuju mokymas_kurybaVėlų rudenį, kai gamtoje ir žmogaus gyvenime ima stigti spalvų, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pakvietė burtis į 17-ąją suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi spalvos“. Ji įvyko lapkričio 14-20 dienomis ir buvo skirta mokymosi visą gyvenimą idėjos sklaidai, praktiniam jos taikymui ir mokymosi galimybių suaugusiųjų bendruomenei parodymui.

Kaip ir kasmet, aktyviai suaugusiųjų mokymosi savaitę paminėjo Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro (JSMC) bendruomenė, kuri aktyviai kvietė prisijungti prie mokymosi prasmių, spalvų ir atspalvių ieškojimo bei dalyvauti įvairiuose renginiuose.

2016 metų suaugusiųjų mokymosi savaitė Šilutės JSMC paminėta į įvairias veiklas įtraukiant visą bendruomenę: esamus ir buvusius mokinius, jų šeimas, andragogus ir jau kelintus metus čia besirenkančio ir laisvalaikį leidžiančio mokytojų senjorų klubo „Liepa“ narius.

Lapkričio 16-ąją centre buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės visai rajono bendruomenei. Tądien skirtingo amžiaus dalyviai su menų mokytoju Aurimu Liekiu paniro į spalvų ir jų harmonijos pasaulį. Šiose „Nuo idėjos iki spalvinės harmonijos“ dirbtuvėlėse susirinkusieji mokėsi pažinti ir įminti tapybos paslaptis, kylančias mintis išreikšti ant spalvoto popieriaus. Naudojant vaškines kreideles, mintys atgulė ant popieriaus lapų.

Po renginio kalbinti dalyviai prisipažino, kad jau seniai buvo bandę ką nors piešti, tačiau galutinis rezultatas jų nenuvylė. Dauguma džiaugėsi pačių nutapytais natiurmortais ar gėlėmis.

Antroji kūrybinių dirbtuvėlių dalis, pavadinta „Skoniai ir spalvos“, persikėlė į virtuvėlę. Čia susirinkusieji kartu su centro bibliotekininkėmis Vilma Nausėdiene, Laimutė Bujokiene ir socialine pedagoge Egidija Žukiene gamino įvairių spalvų ir kvapų skanėstus. Vieni kepė šokoladinius ir baltus keksiukus, kiti iš vaisių ir daržovių gamino įvairius užkandžius, vieno kąsnio sumuštinius. Galutinis rezultatas, kai ant baltomis staltiesėmis padengtų stalų buvo sudėti visi kulinariniai šedevrai, pranoko lūkesčius. Centro aplinka kvepėjo vanile, šokoladu,  gaiviu apelsinų, bananų ir kitų skanėstų aromatu, o susirinkusiųjų žvilgsnius viliojo išmoningai ir skoningai įvairiomis spalvinėmis gamomis sudėlioti patiekalai.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės proga jau trečius metus iš eilės Šilutės JSMC  mokytojai kvietė visos šalies suaugusiųjų mokymo įstaigas dalyvauti respublikiniame rašinio konkurse. Šiemet jo tema, atsižvelgiant į suaugusiųjų mokymosi savaitės temą, pavadinta „Spalvotas žmogaus pasaulis“. Iš viso sulaukta net kelių dešimčių rašinių lietuvių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis iš skirtingų šalies rajonų.

Savaitės renginius Šilutės JSMC vainikavo teatralizuota popietė – literatūrinė pamoka, kurioje lankėsi Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai. Pastarieji susirinkusiesiems pristatė 45 min. trukmės edukacinę programą „Švytis“ pagal poeto V.Mačernio kūrybą (režisierius Sergėjus Paciukas).

Aktorė Alma Rimkevičiūtė pasakojo apie trumpą, sudėtingą V.Mačernio gyvenimą ir tragišką žūtį, pasidalino jo bičiulių prisiminimais apie asmenybę. Aktorius Vygantas Paldauskas, virtęs Vytautu Mačerniu, monospektaklyje subtiliai išgyveno pagrindinį veikėją, kvietė atsigręžti į dvasingumą bei gilintis į gyvenimo prasmę.