Suaugusiųjų mokymosi savaitė subūrė šilutiškius

Lapkričio 15 - 21 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 22-ąjį kartą kvietė švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius mėgautis gyvenimu ir mokymusi.

Aktyviai prie savaitės renginių prisidėjo Šilutės TAU klausytojai, jie žaidė ir interaktyvų žaidimą „Grindopolis 2.0“.

Ši savaitė buvo skelbiama kaip suaugusiųjų mokymosi savaitė – padedanti atskleisti mokymosi džiaugsmą. Į renginius aktyviai kvietė ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, kasmet tuo pačiu metu suburiantis visus, kas nori mokytis visą gyvenimą, mėgaujasi šia galimybe ir įžvelgia prasmę.

Aktyviai prie suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių prisidėjo Šilutės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai. Dvi išvykos į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką TAU literatų sambūriui „Vėdrynas“ padovanojo platų bagažą žinių ir daug malonių įspūdžių.

Pirmojoje viešnagėje senjorai žaidė interaktyvų žaidimą „Grindopolis 2.0“ ir atsakinėjo į klausimus apie Mažąją Lietuvą bei Šilutės kraštą. Jie taip pasitikrino žinias, sužinojo naujų faktų apie Pamario krašto kultūrą, istoriją, tradicijas.

Antrame susitikime su miesto bibliotekininkais literatai dalyvavo rajono bendruomenėms sukurtame ir pristatytame stalo žaidime „Keliauk ir pažink Šilutę“. Žaidimas kvietė daugiau sužinoti apie miesto istoriją, architektūrą, kultūros objektus, tradicijas, iškilias asmenybes, lankytinas vietas.

Dar vienas savaitės akcentas buvo kelionė į Kauną, kuris 2022 m. paskelbtas Europos kultūros sostine. Senjorai Kaune aplankė senąsias pilis, ekskursijose sužinojo apie kovų su kryžiuočiais istoriją, pabuvojo Bernardinų vienuolyne ir kt. Visi išvardinti renginiai – tai tik dalis suaugusiųjų mokymosi savaitės akcentų, kuriais gyveno tiek Šilutės TAU klausytojai, tiek visa Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymosi centro bendruomenė.

Skleisdami mokymosi visą gyvenimą idėją TAU senjorai išklausė paskaitos „Pozityvaus mąstymo galia“, kūrybinėse dirbtuvėse su dailės mokytoju Aurimu Liekiu gamino šventinius atvirlaiškius, o suaugusiųjų klasių mokiniai rašė rašinius tema „Gyveni – mokaisi, mokaisi – gyveni“.