Sudegė malkinė su mediena ir žiemai paruoštas šienas

gaisras pagryniuose malkine rolandoKetvirtadienio naktį Pagryniuose sudegė malkinė, kurioje buvo daug malkų bei medienos atsargų, namų ūkio daiktų, o antradienį Žalgirių kaime jau antrą kartą įsidegė žiemai paruošto šieno rulonai.

Pagryniuose padegta malkinė

Kad Pagryniuose dega malkų ir medienos pilnas pastatas, priklausantis pagryniškio V.V. šeimai, ugniagesiams pranešta 2.17 val. Gaisrą pirmieji pastebėjo sodybos šeimininkai. Jie ugniagesiams pasakojo pirmiausia pamatę nedidelę liepsną pastato apačioje, o paskui staiga visą pastatą apėmė ugnis.

Kai į Ąžuolo gatvę atskubėjo 3 ugniagesių autocisternos, visa 6×10 metrų malkinė jau degė atvira ugnimi. Įtarus padegimą, iškviesti policijos pareigūnai, jie apžiūrėjo aplinkinę teritoriją.

Ugnis padarė daug nuostolių: sunaikino pastatą, didelę dalį jame sukrautų malkų, pjautos medienos, sudegė ir trys dviračiai bei daug kitų namų apyvokos daiktų.

Žalgiriuose vėl degė šieno rulonai
dega rulonai
Antradienį paryčiui ugniagesiams pranešta, kad Žalgirių kaime vėl dega praėjusią savaitę liepsnojusi stambiam ūkininkui V.B. priklausanti šieno rulonų krūva.

Prieš savaitę iš šioje stirtoje buvusių 1500 šieno rulonų apie 400 apdegė arba buvo sulieti vandeniu.

Gesinti antrą kartą įsidegusių rulonų irgi išskubėjo 3 ugniagesių cisternos. Smilkstantys rulonai vėl traktoriumi buvo vežami atokiau ir gesinami pievoje.

Gaisras ir šį kartą suniokojo kelis šimtus rulonų, tiek jų buvo atskirta nuo pagrindinės krūvos ir išdėliota pievoje. Dalis rulonų permerkti vandens gesinant dar smilkstančius.

„Tai savaiminis užsidegimas“, – komentavo Šilutės PGT atstovas Arūnas Ališauskas.

Gerai neišdžiovintas šienas lengvai įkaista ir užsidega savaime. Pakilus temperatūrai, dauginasi šilumą mėgstantys mikroorganizmai, sukeliantys chemines ir fizines reakcijas, dėl kurių šienas įkaista. Ūkininkai turėtų to nepamiršti.