Sudegintos sodybos savininkė bando stotis padedama geradarių

gaisras zalgiriu kaime rolandoInterneto skelbimuose neseniai pasirodė vienišos dviejų vaikų mamos, nukentėjusios nuo gaisro, pagalbos prašymas. Ji prašo padovanoti baldų, buities prietaisų, drabužių vaikams.

Taip iš naujo gyvenimą bando kurti jauna šeima, kurios namas Žalgirių kaime supleškėjo lapkričio 27 dieną. Be namų liko 29-erių Daiva BAGOČIŪNAITĖ su neįgalia 9 metų dukrele ir 8 metų sūnumi.

Ant kojų – savomis jėgomis

Praėjusiais metais Žalgirių kaimo gyventojų ramią besibaigiančio rudens dieną sutrikdė jų kaimynės nelaimė. Pažvelgę pro langą, žmonės pamatė, kad kaimynės D.Bagočiūnaitės medinis namas dega atvira liepsna.

Turbūt likimas pasirūpino, kad tą kartą nieko nebuvo namuose: savininkė su sūneliu liko vakaroti nuomojamame bute Šilutėje, o dukrelė reabilitavosi Kaune.

Kadangi sodybos kieme drėgnu oru – vien vandenys, Daiva yra susiradusi laikiną butą Šilutės mieste (šeimininkė įleido be nuomos mokesčio, prašo tik mokėti komunalinius mokesčius). Be to, vaikai mokosi Šilutėje, tad nuomojantis butą nebereikia kasdien iš kaimo važinėti į mokyklą.

Bet nelaimės vakarą D.Bagočiūnaitė planavo praleisti sodyboje. Laimei, apsigalvojo, nes kaip tik tą dieną meistrai įvedė ilgai lauktą kabelinę televiziją. Moteris su sūnumi nusprendė ramiai pavakaroti prie televizoriaus.

Tačiau vakaras nebuvo ramus. Apie 16 valandą Daiva sulaukė kaimynės skambučio, kad liepsnos pasiglemžė jos namą. Šoko ištikta savininkė nuskubėjo į savo sodybą ir įsitikino, kad neteko viso užgyvento turto.

„Vagis bent kažką namuose palieka, išsineša vieną kitą daiktą. O ugnis pasiima viską“, – atsidūsta D.Bagočiūnaitė.

Namą, kuriame dabar jau gyventi nebeįmanoma, moteriai buvo padovanojęs dėdė. 3 metus ji su draugu ir vaikais tvarkė jį, kad būtų kuo jaukiau: pakeitė grindis, lubas, įdėjo plastikinius langus.

Gaila, bet apie nelaimes besitvarkydami nepagalvojo ir namo neapdraudė, todėl dabar, netekus namų, ant kojų tenka stotis savomis jėgomis.

Stotis sunku. Savivaldybė nukentėjusius nuo gaisro gali paremti tik neįtikėtinai menka vienkartine socialine pašalpa – Daiva gavo 200 Lt.

Vieniša ir nedirbanti mama jau anksčiau laukė socialinio būsto, eilėje buvo jau 25-ta. Gaisras nulėmė, kad jai buvo pasiūlytas butas, todėl moteris net nedvejodama ir jo neapžiūrėjusi sutiko jame apsigyventi.

Tačiau, kai pamatė, kur reikės gyventi, džiaugsmo nebeliko. Daugiabučio bendrabučio koridoriuje šlaistėsi išgėrę žmonės, kabinėjosi prie naujos gyventojos. Pasiūlytame bute nebuvo sąlygų net išmaudyti vaikus. Todėl suteikto būsto Daiva atsisakė ir vėl atsidūrė laukiančiųjų eilės pabaigoje.

Įtariamas padegimas

Kai užsidegė D.Bagočiūnaitės namas Žalgiriuose, iškart kilo įtarimų, kad jis buvo padegtas.

Kaimynai matė, kad gaisro dieną į Daivos kiemą buvo įsukusi mašina, kažkas sukiojosi aplink namą. Vėliau, kai namas jau degė, tas pats automobilis vėl atvažiavo – tarsi pasižiūrėti gaisro.

Kaimynė, pamačiusi tą patį automobilį, pradėjo eiti link jo, bet šis greitai išvažiavo. Pagal važiavimo manierą ir greitį kaimynė sprendžia, kad vairuotojas buvo vyras. Automobilio numerius moteris spėjo užsirašyti, bet tyrėjams naudos tai nedavė – į policiją iškviesta automobilio savininkė teigė, kad niekas kitas jos automobilio nevairavo, o ji pati į Žalgirių kaimą nevažiavusi.

D.Bagočiūnaitė svarstė, kas galėjo taip žiauriai nuskriausti jos šeimą. Ištikta šoko pareigūnams ji prasitarė, kad galbūt namą padegė jos draugas, nes kaip tik tuo metu jie buvo susipykę. Tačiau vėliau, viską apgalvojusi, kaltinimų atsisakė: juk namą remontavo ir visais reikalais rūpinosi jie abu, vyras myli jos vaikus, todėl taip nuskriausti ir palikti juos be namų negalėtų.

D.Bagočiūnaitė neįsivaizduoja, kas galėjo padegti namą. Sako, priešų neturinti, su kitais žmonėmis nesipyko,  su kaimynais sutarė draugiškai.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė  teigė, kad tyrimas dėl šio gaisro dar nebaigtas. 10 dienų buvo suimtas D.Bagočiūnaitės draugas, bet vėliau, šiems susitaikius, paleistas. Artimiausiu metu tyrimą žadama perduoti prokuratūrai.

Padeda taip pat nuo gaisro nukentėjusieji

Praradusi namus, baldus, drabužius, kitus daiktus, moteris apsisprendė viešai prašyti pagalbos – įdėjo skelbimą į internetą. Vylėsi ne veltui – Daiva jau spėjo sulaukti gerų žmonių paramos: gavo televizorių ir minkštąjį svetainės komplektą.

Jauna mama džiaugiasi, kad yra gerų ir norinčių padėti žmonių. Beje, minkštąjį svetainės komplektą padovanojusi moteris jai teigė, kad ir ją pačią buvo ištikusi tokia pat nelaimė.

Tad žmonės, galintys padėti D.Bagočiūnaitei – padovanoti drabužėlių vaikams, namų apyvokos daiktų, baldų, gali paskambinti jai telefonu 8 638 14464.