Sugrįžusi žiema atnešė daugiau nei pusę milijono litų nuostolių

ziemaaSavaitgalį į Lietuvą sugrįžusi žiema ir ją atlydėjęs stiprus, gūsingas vėjas gyventojams pridarė didelių nuostolių. Didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ praneša šiandien iki 11 valandos ryto sulaukusi 250 pranešimų apie žalas – tai yra penkis kartus daugiau nei po įprasto savaitgalio.

Prognozuojama, kad dėl audringų savaitgalio orų bendrovės klientai patyrė ne mažiau kaip 0,6 milijono litų nuostolių. Daugumą žalų padarė stiprus vėjas, kuris laužė medžius, plėšė stogus, griovė kaminus ir kitaip gadino gyventojų turtą.

„Šiuo metu audros padarytiems nuostoliams atlyginti esame rezervavę 300 tūkstančių litų, vidutinė žala – 1200 litų, tačiau pranešimai apie žalas yra intensyviai registruojami ir toliau, o jų srautas neslūgsta.
Daugiausiai pranešama apie nuplėtus stogus, jų dalis, šiferio lakštus, ant stogų užvirtusius medžius. „Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad savaitgalio audra palietė ne mažiau kaip pusę tūkstančio mūsų klientų, skaičiuojame, kad nuostoliai sieks ne mažiau kaip 600 tūkstančių litų“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Pirmuosius pranešimus apie žalas gyventojai savaitgalį registravo internetu, jų srautas buvo 2,5 karto didesnis nei įprastai. Šiuo metu internetu registruojamų žalų skaičius sudaro apie trečdalį visų pranešimų.

„Labiausiai, remiantis mūsų duomenimis, nukentėjo pajūrio regionas, o taip pat centrinė ir pietinė šalies dalis – Kauno, Marijampolės apskritys. Audra aplenkė šiaurės Lietuvą“, – sako Artūras Juodeikis.

Dėl savaitgalį siautusios pūgos ir iškritusio sniego šiek tiek padaugėjo eismo įvykių skaičius visoje Lietuvoje. „Šis savaitgalis pagal eismo įvykių kiekį priminė tipinį žiemos savaitgalį. Laimei, daugiausia sniego iškrito sekmadienį, o šią dieną eismas yra mažiausiai intensyvus“, – pasakojo „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas.