Sugyventinę nužudęs šilutiškis kalės daugiau nei 12 metų

teismas sakaviciusLietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė Artūro Sakavičiaus, nuteisto už sugyventinės nužudymą, apeliacinį skundą.

Bausmę už nužudymą subendrinus su bausme už kitą nusikaltimą vyras kalės 12 metų ir 4 mėnesius. Taip pat jis turės atlyginti nužudytos moters artimiesiems 85 tūkst. eurų neturtinės žalos ir turtinę žalą.

Teismo nuomone, Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas, o paskirta bausmė ir neturtinės žalos atlyginimas nėra per dideli. Pasak Apeliacinio teismo, 27 metų A.Sakavičius įrodinėjo, kad nusikaltimą padarė afekto būsenos, tačiau teismas šia versija nepatikėjo, nes nerado pagrindo daryti išvadą, jog moters prieš nuteistąjį pavartotas smurtas buvo itin intensyvus ir labai jį žeidžiantis, jos elgesys nebuvo toks provokuojantis, kad galėjo sukelti staigų susijaudinimą.

Mirtimi pasibaigęs incidentas įvyko pernai spalį, kai konflikto metu moteris porą kartų puodu smogė vyriškiui į galvą, o šis supykęs griebė peilį ir dūrė moteriai į galvą. Sunkią galvos traumą patyrusi moteris kitą dieną mirė neatgavusi sąmonės.

Nužudyta moteris turėjo du mažamečius vaikus.