Sugyventiniui galvą praskėlusi moteris privalės keisti savo smurtinį elgesį

Alkoholis K. Ž. iššaukė agresijos priepuolį - dieną prieš Velykas miegančiam sugyventiniui moteris degtinės buteliu trenkė per galvą. Nuo smūgio atsibudęs vyras pamatė savo moterį su buteliu rankoje ir pajuto iš galvos bėgantį kraują. Jis pats išsikvietė greitąją pagalbą.

Su sugyventiniu girtavusi moteris galiausiai taip vožė buteliu jam per galvą, kad šis apsipylė krauju. Asociatyvi nuotr.

Nežymų sveikatos sutrikdymą sukėlusi moteris rugpjūčio mėnesį išgirdo teismo nuosprendį. Ir nors dėl savo poelgio ji gailėjosi, turės atidirbti visuomenei naudingų darbų ir dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Gavo smūgį nuo sugyventinės

K. Ž. mušdama sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą savo šeimos nariui – sugyventiniui J. L. Dar balandžio 11 d. pavakarę, V. M. priklausančio buto kambaryje, būdama apsvaigusi nuo alkoholio ji tyčia trenkė buteliu miegančiam lovoje sugyventiniui J. L. į galvą. Taip jam padarė muštinę žaizdą kaktoje ir sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

K. Ž. dėl pareikšto kaltinimo kalta prisipažino visiškai ir pasakojo, kad tądien ji ir sugyventinis J. L., būdami namuose neblaivūs susipyko, ir ji trenkė vyrui per galvą stikline tara. Ar tai buvo butelis nepamena, jai atrodė, kad tai buvo stiklinė tara nuo kremo…

Nukentėjusysis J. L. parodė, kad tą vakarą su sugyventine girtavo, kartu dar buvo D. Š. ir V. M. Vėliau jis užmigo, o miegodamas pajuto smūgį į galvą. Prasimerkęs pamatė, kad K. Ž. rankoje laiko stiklinį degtinės butelį ir suprato, kad smūgiavo ji. Juto kad stipriai iš galvos pradėjo bėgti kraujas, todėl nedelsiant išsikvietė Greitąją pagalbą, kuri jį išvežė į ligoninę.

Liepos 28 d., papildomos apklausos metu vyras teigė, kad civilinio ieškinio nereiškia, su K. Ž. susitaikė.

Girtaudavo kasdien

Liudytojas D. Š. parodė, kad apie metus jis gyveno pas V. M. Šių metų pradžioje pas V. M. pradėjus gyventi K. Ž. ir J. L., kasdien buvo girtaujama. Konfliktus keldavo K. Ž., kuri neblaivi būna agresyvi.
Balandžio viduryje, būdamas neblaivus, V. M. nuėjo miegoti, o atsibudęs kambaryje pamatė daug kraujo. V. M. gulėjo lovoje, K. Ž. ir J. L. namuose nebuvo. Po kurio laiko grįžusi K. Ž. pasakė, kad ji trenkė J. L. į galvą ir šiam pasileido kraujas.

Teismas nusprendė K. Ž. pripažinti kalta, padarius nusikaltimą, numatytą LR baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje ir nubausti 4 mėnesiams viešųjų darbų, įpareigojant kas mėnesį neatlygintinai dirbti po 16 valandų visuomenės labui.

Ji taip pat turės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose ir apmokėti sugyventinio gydymo išlaidas – 39,69 Eur.