Sukčiai apsimeta loterijoje dovanojantys automobilius

Sukčiai nusitaikė į automobilių pirkimu besidominčius gyventojus. Prisidengę „Lietuvos draudimo“ vardu, jie socialiniuose tinkluose platina žinutes apie neva už kelis eurus loterijoje dovanojamus automobilius. Ekspertai įspėja ignoruoti tokias melagienas.

„Facebook“ patalpintas sukčių pranešimas skamba taip, tačiau galimos įvairios jo versijos: „Tai ne aukciono pardavimas! Mes parduodame naudotus automobilius tik už 2,00 €! Mes skubiai valome savo atsargas ir parduodame saugius ir funkcionalius automobilius! Norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu, apsilankykite svetainėje ir pateikite užsakymą! Kiekis ribotas“.

„Lietuvos draudimas“ perspėja, kad bendrovė neturi nieko bendro su šia informacija ir ragina netikėti tokiais pranešimais.

Sukčiams svarbu patraukti dėmesį nustebinant, todėl pasitelkiami tokie žodžiai, kaip automobilių loterija, sandėlio valymas ir panašiai. Net jei yra minimas konkrečios bendrovės pavadinimas, tai nereiškia, kad pranešimo autorius yra minima bendrovė.

Galutinis sukčių tikslas – išvilioti pinigus, gauti prieigą prie asmeninių sąskaitų valdymo arba asmeninių duomenų. Todėl gyventojai perspėjami nesuteikti jokių prisijungimo prie sąskaitų duomenų, sąskaitų numerių ir kitų finansinių detalių, neatlikti jokių mokėjimų pavedimų pagal gautas žinutes ar el. pašto laiškus.

Kilus bet kokiems įtarimams, kad sukčiai galėjo gauti asmeninės interneto banko prieigos duomenis, būtina kreiptis į savo banką.

BNS inf.