Sukčiai bando pelnytis iš žemės mokesčio mokėtojų

110721 iPhoneInJailValstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad VMI specialistai neskambina gyventojams ir nekviečia atvykti į mokesčių inspekciją sumokėti žemės mokesčio.

Spalio 28 dieną į Utenos apskrities valstybinę mokesčių inspekciją paskambino mokesčių mokėtoja ir pranešė, sulaukusi skambučio iš VMI darbuotoja prisistačiusios moters, kuri informavo, jog pasikeitus žemės mokesčio sumokėjimo tvarkai, mokestį reikia sumokėti jai. Kad būtų įtikinamiau, tariama VMI darbuotoja paliko ir kontaktinį telefono numerį.

„Žiniasklaidoje nemažai straipsnių apie patiklius gyventojus, iš kurių apgaulės būdu telefoniniai sukčiai išvilioja nemenkas pinigų sumas, todėl atkreipiame gyventojų dėmesį, kad mokesčių inspekcija nereikalauja gyventojų ateiti į inspekciją ir sumokėti mokesčius“, – teigia VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad jei gyventojui reikia sumokėti žemės ar bet kokį kitą mokestį, ar jis turi susidariusią mokestinę nepriemoką, grynais pinigais joks mokesčių inspekcijos darbuotojas jos nepriims. Mokesčius galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančios įstaigose.

VMI primena, kad iškilus klausimams dėl mokėtinų mokesčių visą informaciją gyventojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Pažymime, kad Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.