Sukčiai iš šilutiškių išviliojo tūkstančius, pinigų atgauti vilties nėra

2023-ieji metai nemažam būriui šilutiškių prasidėjo prastai – sukčiai iš jų išviliojo tūkstantines sumas. Labiausiai nukentėjo dvi garbaus amžiaus šilutiškės: viena neteko 3000, kita net 6000 eurų. Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas sako, kad su metų pradžia tai nesusiję, tiesiog Šilutė nėra oazė Lietuvoje, ir kylant sukčiavimo bangai visoje šalyje mes irgi neliekame nuošalyje.

„Pareigūnas“ „tikrino“ pinigus

Sausio 12 d., ketvirtadienį, Šilutėje, Jaunimo al. Gyvenanti 84-erių senolė patyrė didžiausią  nuostolį – apie 14 val. nepažįstamas vyriškis iš moters išviliojo net 6000 eurų.

Nukentėjusioji vėliau policijos pareigūnams pasakojo, kad į jos namus užėjęs policijos pareigūno uniforma apsirengęs vyras sakė norintis patikrinti jos turimus pinigus. Jis patikino, kad jie gali būti netikri. Moteriai atnešus savo turėtas santaupas, tariamas „policijos pareigūnas“ jas paėmė ir pabėgo.

O štai 90-metė, gyvenanti Melioratorių g., sausio 5-osios vidudienį neteko 3000 eurų. Nepažįstamas asmuo iš moters pinigus irgi išviliojo apgaulės būdu.

Nuo sausio 5 iki 7 d. Saugų sen., Vytulių k., iš 21-erių vaikino taip pat apgaulės būdu buvo išvilioti pinigai ir elektroniniai prietaisai. Nuostolis siekia net 3 730 eurų.

Tą pačią sausio 11-ąją, pasinaudojus 45 m. vyro asmens duomenimis, buvo sudaryta suklastota paslaugų teikimo sutartis. Dėl abiejų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 300 str. 1 d.

Tauragės AVPK praneša, kad pareigūnai pastebi, jog sukčiavimo atvejų daugėja. Todėl jie ragina gyventojus būti itin budriais, įspėti ir vyresnius artimuosius, kad jie nepasitikėtų nepažįstamais asmenimis.

Susigrąžinti pinigų nepavyks

Šilutės r. PK viršininkas R. Rudminas sako, kad laikas nuo laiko tokios sukčiavimo bangos aprimsta ir vėl kyla iš naujo. Tiesiog kai vieni sukčiai sulaikomi, būna ramesnis periodas, kol kyla nauja banga. Šiuo metu ji ir kilo.

„Buvo banga, kai intensyviai „dirbo“ romų tautybės asmenys, dabar atsinaujino banga „mama, aš sužeidžiau žmogų“, vis dar tęsiasi internetinio sukčiavimo ir „ypač pelningai investuoti“ siūlančių sukčių banga“, – pasakoja R. Rudminas.

Pasak pareigūno, pastaroji „pelningų investicijų“ banga ypač rizikinga, nes į ją pakliuvusieji ir lengvų pinigų panorėję tautiečiai klimpsta vis giliau ir patiria ypač didelius finansinius nuostolius.

R. Rudminas primena, kad artimieji turėtų daug kalbėtis su senyvais giminaičiais, nuolat priminti jiems visas galimas rizikas. Taip pat ir paraginti svetimiems žmonėms nieko nepasakoti apie savo asmeninį gyvenimą, ką senoliai ypač dažnai daro.

„Kiekvieno žmogaus apie visas galimas sukčių schemas mes neįspėsime, tai gali padaryti tik jaunesni artimieji“, – sako pašnekovas.

Taip pat jis primena, kad pareigūnai nevaikšto po namus, neprašo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų ir niekada netikrina pinigų, todėl tokių pasakų nereikėtų net klausytis.

Atidesni turėtų būti ir kaimynai, o pastebėję įtartinus svetimus žmonės laiptinėje ar prie kaimynų namų, nedelsiant pranešti telefonu 112.

„Tikimės, kad šiuos nusikaltimus pavyks išaiškinti, tačiau apie patirtų nuostolių išieškojimą, manau, neverta ir kalbėti“, – sakė R. Rudminas.