Po seniūnijas kartu su rajono savivaldybės vadovais važinėjantys ir su gyventojais bendraujantys policijos atstovai visur primena vieną aktualiausių šių dienų problemų – sukčiavimą.
Pastaruoju metu šio „verslo“ profesionalai sugalvojo naujų būdų, kaip suvilioti žmones.
Nauji įvykiai – kone kas savaitę
Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas ir Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė sako, jog tyrėjai kone kiekvieną savaitę nagrinėja naujus sukčių sukurptus ir įgyvendintus planus. Darniausiai gyventojus apgaudinėja Pravieniškių pataisos namų nuteistieji.
Pareigūnams keisčiausia – žmonių patiklumas: nors apie įvairius sukčiavimo atvejus kalbama kone kasdien, nors nuolat viešinamos tokių „gudruolių“ sugalvotos schemos ir jų išviliotos solidžios pinigų sumos, apgautųjų nemažėja.
Pasakojimus apie neva nuo laiptų nustumtas ir sužalotas mergaites jau girdėjo nemažai mūsų rajono gyventojų. Ne ką mažiau jų tais melagingais pasakojimais patikėjo ir ilgai kauptas santaupas atidavė atėjusiems sukčių parankiniams, kuriuos pareigūnai vadina „kojomis“.
Dažnai sukčiai apgaulės būdu išgauna ir elektroninės bankininkystės kodus, o tada ištuština žmonių sąskaitas.
Pasak J.Nausėdienės, akivaizdu, kad žmonėms reikia nuolat priminti galimas sukčiavimo schemas, svarbu, kad jie apie sukčiavimo pavojų kalbėtųsi su vyresniais savo giminaičiais.
Sukčiai „pardavinėja“ ir traktorius
Būta atvejų, kai įvairaus rango teisėsaugos pareigūnais ar bankų atstovais apsimetę sukčiai įrodinėjo, jog žmogui su pensija išmokėta ir padirbtų pinigų, todėl, esą, reikia juos pakeisti tikrais. O tiems pensininkams, kurie tuo suabejojo, netgi pagrasinta, jog atvykę pareigūnai atliks namuose kratą…
Vyresnio amžiaus žmonėms jau vien galimybė prie savo durų pamatyti policijos pareigūnus atrodo nemaloni („ką kaimynai pagalvos?..“), todėl jie nedelsdami suskumba vykdyti gautus nurodymus.
Į policiją kreipėsi ir ne vienas prekes internetu užsisakęs ir pinigus iš anksto į „pardavėjų“ nurodytas sąskaitas pervedęs žmogus. Taip šiemet žmogus bandė įsigyti katerio tentą, už kurį pervedė 700 eurų. Kitas jaunas pamariškis tikėjosi nusipirkti traktorių „Belarus“ ir į sukčių sąskaitą pervedė 500 eurų.
Paprastai pervedus pinigus ir bandant susisiekti su pardavėjais, pastarieji telefonu jau nebeatsako…
Pastaruoju metu internete siūloma itin pigiai pirkti naują traktorių „John Deere“, už jį prašomas juokingai menkas avansas – vos 500 eurų.
Pareigūnai primena, jog nereikia tikėtis, kad geros kokybės techniką kas nors parduos už itin mažą kainą. Todėl radus panašaus pobūdžio skelbimą iš karto vertėtų įtarti, kad tai – apgavystė. Policininkai primena, kad rankpinigius pardavėjams galima duoti tik tada, kai prekę jau apžiūrėjote. Vertėtų dar ir raštelį apie tų rankpinigių davimą pasirašyti.
Rašyti atsakymą