Sukčiai pasitelkė „Facebook Messenger“ ir „Viber“

Sukčiai iš gyventojų toliau vilioja pinigus, pastaruoju metu jie pasitelkė ir įvairias programėles. Nusikaltėlių vilionėms Vilniaus apskrityje pasidavę žmonės iš viso prarado 46 tūkst. 846 eurus.

Antradienį, 12 val. 53 min., Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 77 metų moters pranešimą. Ji nurodė, kad pirmadienio vakarą, apie 23 val., per „Facebook Messenger“ programėlę gavo pranešimą apie laimėtus pinigus.

Susisiekusi su nepažįstamu asmeniu, pastarajam pervedė 12 tūkst. 046 eurus, pranešė Policijos departamentas.

Taip pat antradienį, 12 val. 12 min., Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 68 metų moters pranešimą.

Jame teigiama, kad praeitą savaitę, birželio 25 dieną, 16 val. 51 min., nukentėjusioji per „Viber“ programėlę gavo pranešimą, kad ji tapo sukčiavimo auka.

Netrukus su ja vaizdo skambučiu susisiekęs nepažįstamas vyriškis nurodė iš bankų paimti paskolas bei pinigus išgryninti bankomatuose ir juos perduoti atvykusiam kurjeriui.

Tai padariusi moteris patyrė 14 tūkst. 800 eurų žalą.

Antradienį, 16 val. 39 min., į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 66 metų vyras.

Jis pareiškė, kad tą pačią dieną, apie 12 val., jam telefonu paskambino nepažįstamas vyriškis. Prisistatęs banko darbuotoju, apgaulės būdu išviliojo 20 tūkst.

Dėl visų atvejų policija pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Ingrida Steniulienė (ELTA)