Sukčiai tampa vis išradingesni

Policija. / Šilutės r. PK nuotr.Policija perspėja gyventojus būti itin dėmesingiems, neprarasti budrumo ir nesileisti apgaunamiems sukčių.

Būtina žinoti, kad sukčiai tampa vis atsargesni, gudresni ir nuolat tobulina žmonių apgaudinėjimo taktiką.

Policija nuolat įspėja visuomenę, kad netikėtų gaunamomis žinutėmis į mobiliuosius telefonus dėl „laimėtų” prizų, pareigūnu arba giminaičiu prisistatančio asmens skambučiais dėl ištikusios nelaimės. Dauguma gyventojų jau žino apie tokius sukčiavimo būdus, tačiau į sukčių pinkles patenkančių ir nukentėjusių gyventojų nemažėja.

Policija dar kartą atkreipia dėmesį, kad telefoniniai sukčiai aktyvėja ir, atsižvelgdami į aktualius bei svarbius visuomenei įvykius, vis suranda naujų apgaulės būdų.

Pastaruoju metu sukčiai tampa vis išradingesni ir įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat paskolų iš kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Policija dar kartą prašo gyventojus būti atidesnius ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuoti giminaičius, pažįstamus, kaimynus (ypač garbaus amžiaus), kad šie, prieš sudarydami kokius nors sandorius, pasitartų su artimaisiais.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112 arba 02.

Atkreipiame dėmesį, kad policijos pareigūnai telefonu niekuomet nepaprašys pinigų atliekamoms procedūroms spręsti, o pas gyventoją atvykęs pareigūnas būtinai prisistatys ir pateiks tarnybinį pažymėjimą.