Sulaikę tris brakonieriavimu įtariamus vyrus pareigūnai aptiko ir jų laimikį

i8ivzn21789Sieną su Rusija saugančios Plaškių užkardos pasieniečiai kartu su aplinkosaugininkais Pagėgių savivaldybėje esančioje sodyboje sulaikė tris brakonieriavimu įtariamus vyrus. Ten pat aptikta 16 žvejybinių tinklų bei 76 brakonieriaujant sugautos žuvys.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai Pagėgių savivaldybės Pelenių kaime surengė bendrą patikrinimą su Klaipėdos apskrities aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros darbuotojais. Peleniai yra prie pat sienos su Rusija.

64-erių gyventojui priklausančioje sodyboje pareigūnai sulaikė 21-erių ir 26-erių pagėgiškius bei 61-erių Pagėgių savivaldybės Šilgalių kaimo gyventoją. Į sodybą jie paryčiais atvyko automobiliu  „Audi 100“. Aplinkosaugininkai ir pasieniečiai jau turėjo informacijos apie neteisėtą trijulės veiklą ir automobilyje rado 50 m ilgio žvejybinį tinklą.

Patikrinę sodybos teritoriją pasieniečiai ir aplinkosaugininkais dar rado 15 slepiamų žvejybinių tinklų. Be to, pareigūnai čia aptiko neteisėtai sugautus 63 karšius, 8 lynus, 4 lydekas ir karosą.

Toliau įvykį tiria Klaipėdos apskrities  aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnai. Aplinkosaugininkai brakonierius už žvejybos taisyklių pažeidimus ir už gamtai padarytą žalą baus  tūkstantinėmis  baudomis.

VSAT Pagėgių rinktinės inf.