Sulaikyti nusikalstamos grupuotės nariai – Šilutės rajono gyventojai (video)

policijaKlaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai sėkmingos operacijos metu sulaikė Klaipėdos apskrityje besiformavusios nusikalstamos grupuotės narius – Šilutės rajono gyventojus, prekiavusius narkotine medžiaga – kanapėmis ir jų dalimis.

Policijos pareigūnai įtaria, kad bendrininkus sutelkė ir jiems galimai vadovavo praeityje su nusikalstamo susivienijimo veikla sietas 38-erių klaipėdietis Tomas A.

2006 metais Tomas A. buvo nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis labai dideliais kiekiais ir šių medžiagų kontrabandą 10 metų laisvės atėmimo, o 2010 metais – lygtinai paleistas iš pataisos namų.

Įtariama, kad šiam asmeniui talkino du Šilutės rajono gyventojai, kurie platino didesniais kiekiais įgytas narkotines medžiagas – 1987 metais gimęs Ignas J. į nusikalstamą veiką įtraukė ir savo šešiolikmetį draugą.

Grupuotės veikla likviduota 2012 m. vasario pabaigoje.

Šilutės rajone, sulaikant vieną iš grupuotės narių, pastarajam aiškiai pranešus apie jį sulaikyti ketinusių valstybės tarnautojų policijos pareigūnų statusą, jis aktyviais veiksmais pasipriešino, bandydamas ištrūkti ir išvengti sulaikymo.

Sulaikymo metu policijos pareigūnui sužalota koja, jam pasipriešinusiam kaltininkui teks atsakyti ir dėl šių neteisėtų veiksmų.

Be to, asmens kratos metu pas kaltininką rasta ir paimta apie 5 g kanapių ir jų dalių, jo draugo bute Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai aptiko dar apie 160 g dulkių siurblyje paslėptų kvaišalų.

Kitą dieną po dviejų bendrininkų uždarymo į Klaipėdos apskrities VPK areštinę policijos pareigūnai sulaikė ir įtariamą nusikalstamos veikos organizatorių.

Klaipėdoje, Karklų g., Tomo A. išsinuomotame bute Klaipėdos apskrities VPK ONTB pareigūnai aptiko ne tik apie 70 g kanapių ir jų dalių, bet ir didelį kiekį Švedijos tabako gaminių brūkšninio kodo ir tabako gaminių pakuočių ruošinių, polietileno pakuočių, litavimo įrenginį bei bigatorių-perforatorių.

Įtariama, kad grupuotė galėjo verstis ir tabako gaminių ar kitų medžiagų kontrabanda į Švediją.

Tomui A. įteiktas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Ignui J. įteikti įtarimai dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiką.

Nepilnametis įtariamas neteisėtu disponavimu narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis turint tikslą jas platinti ir pasipriešinimu valstybės tarnautojui.

Visiems nusikalstama veika įtariamiems asmenims paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Kaltininkų baudžiamąją atsakomybę gali apsunkinti tai, jog jie įtariami padarę nusikalstamąją veiką organizuotoje grupėje.

Teismui priėmus apkaltinamąjį nuosprendį ir jam įsiteisėjus, Tomas A. privalės atlikti ir neatliktos bausmės, paskirtos jam pagal ankstesnį nuosprendį, dalį.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.