Sulaikyti Šylių ir Gnybalų degtindariai

namine barvu k rolando1Šilutės rajone naminės degtinės gamintojai nuolat patenka į policijos akiratį – ne išimtis ir praėjusi savaitė. Šįkart pareigūnai naminės degtinės gamyklas rado Šylių ir Gnybalų  kaimuose.

Naminę virė ūkiniame pastate

Ketvirtadienį apie 11 val. Šilutės rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai Gardamo seniūnijos Šylių kaimo sodyboje aptiko ūkiniame pastate įkurtą naminės degtinės fabrikėlį.
Varykloje darbavosi ir pats naminę degtinę gaminęs 38-erių Šylių kaimo gyventojas, kurį pareigūnai sulaikė įvykio vietoje. Rasta 1,5 litro jau pagamintos degtinės.

Rasti 55 litrai vartojimui paruošto skysčiosyliu bravoras

Sekmadienį apie 5.35 val. Šilutės kriminalinės policijos pareigūnai atvyko į Gnybalų kaimo miške įkurtą naminės degtinės varyklą. Čia darbavosi 25-erių metų vyriškis A.J. Pastarasis naminės degtinės gamintojas policijai įkliūva jau ne pirmą kartą.

 

Miške rastas aparatas, skirtas stiprių alkoholinių gėrimų gamybai, metalinės talpos su 1400 raugo bei 55 litrai skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą.

Darbo įkarštyje užkluptas vyriškis tikino šiuo verslu užsiimantis apie mėnesį. Naminukės gamybai reikalinga elektros energija buvo tiekiama laidais, nutiestais iš netoliese esančios sodybos. Sodybos šeimininkui taip pat bus pareikšti kaltinimai prisidedant prie nelegalaus verslo.

Policijai dirbant įvykio vietoje, į „fabrikėlį“ atėjo dar trys žmonės – moteris ir du vyrai. Jie teigė atėję pasiimti „brogos“.

Šilutės r. PK pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėtų namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų gamybos, turint tikslą juos realizuoti. Abiejose varyklose dirbusiems vyrams gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus nelikti abejingais daromiems teisės pažeidimams ir apie panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas pranešti policijai pasitikėjimo telefonu (8 446) 61952 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.