Sulaukėję šunys Žemaičių Naumiestyje sudraskė ožkų bandą

OZKOS 4Antrą dieną po Joninių „Šilutės naujienų“ redakciją pasiekė tragiška žinia iš Žemaičių Naumiesčio: niekieno neprižiūrimų sulaukėjusių šunų banda sudraskė keturias ožkas ir 6 ožiukus.

Pasak ožkų ūkio šeimininkų Virginijos bei Edvardo Butvydų, jau dvi savaites šalia Žemaičių Naumiesčio esančiose ganyklose bastosi 5 ar 6 sulaukėję šunys, kurie puldinėja gyvulius.

Apie tai naumiestiškiai yra informavę bei prašė pagalbos Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Edmundo Cipario, Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko, pranešė ir policijos nuovados pareigūnams bei Savivaldybės administracijos specialistui – sanitarijos inspektoriui Jonui Čeponiui. Tačiau jokios pagalbos nesulaukė, ir štai ožkų bandą ištiko tragiška lemtis.

E.Butvydas sako, jog bendraujant su minėtais pareigūnais jam susidarė įspūdis, kad sulaukėję šunys turi daugiau teisių nei jo auginamos ožkos. Niekas – nei policija, nei medžiotojai – negali panaudoti ginklo ir sunaikinti sulaukėjusius šunis.OZKOS 3

Seniūnas J.Budreckas padėjo pakviesti šungaudžių komandą iš Klaipėdos įmonės „Nuaras“, tačiau jų pradėtos gaudynės virto farsu: šunys išsibėgiojo į laukus, o šungaudžiai su savo keseliais ir kartimis nieko negalėjo padaryti…

Medžiotojai nesiryžta padėti sunaikinti šunis, nes dėl nelegalios medžioklės jiems gresia tūkstantinės baudos ir medžiotojų licencijų praradimas.

Taigi iš Butvydų bandos, kurioje buvo 16 ožkų, po ketvirtadienio nakties skerdynių liko tik 3 metų amžiaus ožys, vardu Jonis, viena sveika ir viena sukandžiota ožkos ir trys jauniklės ožkytės.

A.Butvydas sakė apie nelaimę jau informavę Žemėtvarkos tarnybą, nes ožkų banda buvo deklaruota kartu su žemės pasėliais. Ožkų ūkio šeimininkai nė neskaičiavo patirtos žalos ir nesvarstė, kas turėtų atlyginti nuostolius: ožkos jiems buvo brangesnės nei šiaip dėl naudos auginami gyvuliai.

E.Butvydas apie jų šeimos ūkį ištikusią nelaimę norėjo prabilti viešai, kad ir kiti žmonės žinotų, jog jų gyvuliams, o gal net ir vaikams, gresia pavojus.

Ūkininkai tikisi, kad institucijos, kurioms privalu padaryti tvarką, ras būdą sumedžioti valkataujančus šunis, kol neatsitiko dar didesnė nelaimė.