Sulčių spaudyklą įkūrusi naumiestiškė dalija ir patarimus apie sveikatą

sulciu spaudykla_sventejeŠis ruduo subrandino gausų sodų derlių, tad ir sulčių spaudyklos dirba visu pajėgumu. Klientų nuolat pilna ir Žemaičių Naumiesčio pakraštyje, Mindaugo gatvėje įsikūrusios Zitos Mockienės sodyboje, kur ji įsirengė sulčių spaudimo įmonėlę.

Dar tik trečią sezoną dirbanti moteris džiaugiasi savo pasirinkimu, nors šiemetinį sezoną vadina ne pačiu geriausiu: obuoliai net šakas svarina, bet jie šiemet ypač greit pūva, daugelis – tiesiog kabėdami ant obelų…

Investicijos dar neatsipirko

Kaip išnaudoti iki tol tuščią buvusią patalpą šalia ūkinio pastato, kokią paslaugą pasiūlyti žmonėms, kad ir pelninga būtų, ir žmonėms reikalinga, ir pačiai miela? Tokie Zitos pasvarstymai buvo jos dabartinio verslo pradžia, kai prieš kelerius metus nutarė pakeisti prekybą turguose į kitokią veiklą.

Moteris pasakoja, jog sumanymas spausti sultis buvo kaip tik tas, dėl kurio ji dar nė kartelio nepasigailėjo: šis darbas jai tikrai mielas.

Pirmiausia teko ieškoti įrangos, o kad ją turėtų, reikėjo ir nemažai investuoti. Zita pripažįsta, kad jos investicijos dar neatsipirko, bet ji tikisi, kad kitų metų – ketvirtasis – sezonas bus tas, kuomet visas jos versliuko pelnas jau liks jai.sulciu spaudykla_pila_obuolius

Modernią sulčių spaudimo, pasterizavimo ir vakavimo įrangą ji pamatė internete ir nuvažiavo apsižiūrėti į ją gaminančią Šiaulių įmonę. Pagal Vokietijos – Austrijos technologiją pagaminti įrenginiai kainavo nepigiai, užtat Zitą jie visiškai išvadavo nuo rankų darbo. Visas procesas, pradedant obuolių plovimu ir baigiant sulčių išpilstymu į maišelius su čiaupu, yra automatizuotas.

Investicijų reikėjo ir norint įvykdyti visus higienos reikalavimus: paruošti patalpas, nusipirkti sertifikuotus maišelius, tik maisto gamybos įmonėse plovimui naudojamus tirpalus ir t.t.

Anot moters, sulčių spaudyklų todėl ir nedaugėja, kad įvykdyti visus reikalavimus nėra paprasta ir pigu.

Sultys – ne tik iš obuolių

Ne tik naumiestiškiai, bet ir Šilutėje, Vainute, Bikavėnuose, Pagėgiuose, Natkiškiuose, net Saugose ir Rusnėje gyvenantys sodininkai dabar suka į Zitos kiemą. Vienų automobiliuose obuolių tik tiek, kad iš jų vos 5 litrus sulčių išspaudžia, o kiti atsigabena tiek maišų, kad ir 50, ir 60, o kartais – ir kone 100 litrų gatavų sulčių išsiveža.

Zitos įmonėlėje galima pasiruošti ir obuolių su morkomis, obuolių su moliūgais, su avietėmis, su apelsinais ar svarainiais sulčių. Pasak Zitos, prie obuolių galima dėti iki 20 procentų kitų vaisių ar daržovių sulčių.

Šio sezono metu – nuo rugpjūčio pabaigos – Z.Mockienės įmonėlėje jau paruošta daugiau nei 5000 maišelių sulčių.

Zita ir jos šeima taip pat visus metus geria pačių gamintas sultis, nes turi nemažą sodą.

Sezonas baigsis po mėnesio

sulciu spaudykla_maiseliaiPats maloniausias dalykas šiame darbe Zitai yra tas, kad ji gali pabendrauti su įvairiais žmonėmis, gali jiems papasakoti apie įvairių sulčių naudą žmogaus sveikatai, apie tai, kad tokiu būdu gaminamos, 78 laipsnių temperatūroje pasterizuojamos natūralios sultys yra labai naudingos žmonėms, nes jose išlieka visi vitaminai. Taip paruoštos sultys, supilstytos į sertifikuotus maišelius su čiaupais, gerai išsilaiko vėsioje patalpoje net dvejus metus.

Moteriai smagu, kad žmonės mielai klausosi ir dar klausimų užduoda, jai tai yra paskata dar daugiau pasidomėti sulčių nauda.

„Džiaugiuosi, kai žmonės būna patenkinti ir dėkoja, kai vis sugrįžta nuolatiniai klientai ir kai ateina nauji“, – sako naumiestiškė.

Panašiai buvo ir neseniai Žemaičių Naumiestyje vykusios Derliaus šventės metu, kur Zita visus, prieinančius prie jos stalelio, vaišino natūraliomis sultimis. Moteris džiaugiasi, kad žmonėms patiko, kad jie mielai bendravo ir klausinėjo.

Jai visai nesvarbu, kad šis darbo sezonas baigsis jau lapkričio vidury. Anot moters, ji per tą laiką pasikraus teigiamų emocijų ir ramiai lauks kitų metų rudens.