„Sumanusis apuokas“ kviečia moksleivius papasakoti savo kišenpinigių istoriją

ApuokasArtėjant Vaikų finansinio švietimo savaitei, Lietuvos bankas skelbia kūrybinį konkursą moksleiviams „Mano kišenpinigių istorija“. Vaikai kviečiami dalytis savo patirtimi, ką galima nuveikti sumaniai taupant kišenpinigius.

„Kišenpinigiai kiekvienam vaikui yra, ko gero, pirmasis pajamų šaltinis. Kartu tai yra ir galimybė pradėti savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus: mokytis planuoti, taupyti ir apsispręsti, kaip pinigus leisti. Vaikų finansinio švietimo savaitė yra puiki proga mokytojams ir tėvams padiskutuoti su vaikais jiems rūpimais finansų klausimais,“– sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Kūrybinis konkursas vyks vasario 9–kovo 2 d. (imtinai). Jame gali dalyvauti 1–12 klasių mokiniai, jie varžysis trijose amžiaus grupėse. Geriausius kiekvienos amžiaus grupės darbus rinks Lietuvos banko sudaryta komisija.  

Kiekvienos amžiaus grupės pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos banko įsteigtais prizais. Atminimo dovanėle bus apdovanotas originaliausio darbo autorius. Su kūrybinio konkurso sąlygomis galima susipažinti čia.

Šiais metais Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje bus minima kovo 9–17 d. ir bus gausi renginių: įvairios finansų įstaigos kvies moksleivius į ekskursijas, paskaitas, organizuos testus ir proto mūšius.  

Mokyklos kviečiamos taip pat paminėti Vaikų finansinio švietimo savaitę įvairiais renginiais: piešinių parodomis, žaidimais, diskusijomis mokiniams rūpima finansų tema ir kt.

Nuo šiol Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai bus žymimi specialiu šios savaitės logotipu. Jis sukurtas remiantis Plungės senamiesčio mokyklos mokinės Medos Slivskytės piešiniu, kuris pernai buvo išrinktas geriausiu Vaikų finansinio švietimo savaitės simbolio piešimo konkurse. Apuokas – žinių ir išminties simbolis, o jų ypač reikia tvarkant asmeninius finansus.

Lietuvos banko iniciatyva pirmąkart Vaikų finansinio švietimo diena buvo minima 2013 m., o pernai diena peraugo į savaitę. Į Lietuvos banko kartu su gausiu partnerių būriu organizuotą šios savaitės veiklą – pamokas, ekskursijas, susitikimus, konkursus ir viktorinas – įsitraukė apie 8 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje.

Vaikų finansinio švietimo savaitės renginių koordinavimas yra viena iš visuomenės finansinio raštingumo ugdymo priemonių, kurias Lietuvos bankas vykdo nuosekliai įgyvendindamas Finansinio švietimo koncepciją. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos banko finansinio švietimo programa „Pinigų bitė“ pristatė e. pamoką, skirtą 8-12 klasių moksleiviams. Jos metu buvo pristatyti asmeninių finansų valdymo pagrindai.

Vaikų finansinio švietimo diena Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. Ši organizacija yra pelno nesiekianti organizacija, įkurta 2011 m. Amsterdame ir vienijanti šalių vyriausybės įstaigas, centrinius bankus, taip pat komercines finansų įstaigas, nevyriausybines organizacijas ir akademinės bendruomenės atstovus. Organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais.