Suminkštėjusias smurto aukų širdis saugo įstatymas

DomesticViolenceSmurto namuose atvejai, pasiekę teismo sales, neretai baigiasi smurtautojo ir nukentėjusios žmonos ar sugyventinės prašymais nutraukti bylą susitaikius. Tačiau net ir tuomet rankas ar kojas prieš silpnąją lytį kilnoję vyrai bausmės neišvengia – remiantis Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymu, skriaudikas įpareigojamas iš namų išsikraustyti.

Visai neseniai taip nutiko ir dviem rajono gyventojams. Nors su nukentėjusiomis jiedu susitaikė ir bylos buvo nutrauktos, Šilutės r. apylinkės teismas praneša mušeikas įpareigojęs gyventi atskirai nuo šeimos. Vienam jų, regis, toks sprendimas galėjo netgi patikti, nes gyvenimo draugę jis sumušė neapsikentęs, jog ši neįgyvendina savo pažado jį palikti…

Nepatiko, kad neišsikrausto

Vieną rugpjūčio popietę šeimyninis konfliktas kilo pensininko ir jaunesnės jo gyvenimo draugės namuose. Vyro nemalonę moteris užsitraukė po to, kai pranešė, kad persigalvojo ir iš namų nesikraustys – jo nepaliks.

Įtūžęs vyras sėdinčiai moteriai du kartus kumščiu sudavė į veidą, o šiai pargriuvus ant grindų, tris kartus smogė į petį.

Nukentėjusioji įvykį tiriantiems pareigūnams pasakojo, kad jai pabandžius atsistoti ir pabėgti iš kambario, sugyventinis dar kartą trenkė kumščiu į veidą. Moteris nugriuvo ant sofos, o pakėlusi galvą pamatė, kad vyras rankose laiko automobilio tempimo virvę. Ja smurtautojas vieną kartą sudavė į petį, o kai sugyventinė dar kartą nugriuvo ant grindų, tris kartus spyrė į dešinį šoną. Tėvo pykčio proveržį matė viena iš poros dukrų.

Kaltinamasis Z.R. savo kaltės neneigė ir pasakojo, kad su nukentėjusiąja gyvena apie 10 metų, turi tris vaikus. Kadangi dėl amžiaus ir požiūrio į įvairius gyvenimo klausimus skirtumo pradėjo konfliktuoti, moteris susirado kitą butą ir ruošėsi išsikraustyti, buvo išsinešusi ir daiktus. Įvykio dieną ji pasakė, kad nesikraustys, todėl jis pykčio apimtas puolė ją mušti.

Teisme pensininkas tikino dėl tokio poelgio besigailintis, o nukentėjusioji jam atleido. Baudžiamoji byla buvo nutraukta, tačiau vyras vis tiek įpareigotas nuo šeimos kurį laiką gyventi atskirai.

Pinigų reikėjo alkoholiui

Teismo metu susitaikė dar viena pora. Konfliktas vienoje Šilutės rajono sodybų kilo po to, kai į namus grįžęs girtas A.Š. iš žmonos pradėjo reikalauti 50 litų – kad galėtų toliau gerti.

Nukentėjusioji pasakojo, kad jai atsisakius duoti pinigų, sutuoktinis ją išvijo iš kiemo, išplūdo necenzūriniais žodžiais, o vėliau pagavo, parvertė ant žemės ir bandė atimti jos mobiliojo ryšio telefoną, kuriuo ji norėjo įrašyti konfliktą. Muštynių metu A.Š. jai ne mažiau kaip penkis kartus kumščiu bandė suduoti į galvą, tačiau vis pataikydavo į rankas, nes ji smūgių metu rankomis dengėsi galvą.

Teisme smurtautojas, kaip įprasta, dėl tokio elgesio nuoširdžiai gailėjosi, o žmona jam atleido. Nutraukta ir ši byla, tačiau į namus vyras grįžti negalės. Jam taip pat pritaikytas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, draudžiantis smurtautojui artintis prie aukos, net jeigu jie ir susitaiko.