Sunegalavusį senolį nuo ledo gelbėtojai tempė 3 kilometrus

Eketė. / Asociatyvi manuelaz.blogspot.com nuotr.Jei ne anūko skambutis ir pagalbos šauksmas, ant Tenenio upės ledo prie eketės 80-metį senolį ištikęs širdies priepuolis Vasario 16-ąją kažin ar būtų pasibaigęs be skaudžios netekties. Paeiti žmogus jau nebegalėjo, o panešti jį ledu buvo ne vaikaičio jėgoms.

Nelaimė šį žveją mėgėją ištiko Kintų seniūnijos Vabalų kaime, ant kairiojo Minijos intako, Tenenio upės ledo ketvirtadienį apie vidurdienį.

Šilutės greitosios pagalbos automobilis iki nelaimės vietos privažiuoti negalėjo, nes kelio Žemaitkiemis – Minija per Vabalų kaimą du ruožai yra neišvažiuojami nuo rudens, kai poplūdis užliejo ir neatslūgo nuo 8 tūkst. hektarų Pamario krašto žemumų ir 36 km bendro ilgio kelių atkarpų.

Sulaukę pagalbos prašymo, į nelaimės vietą išvyko Šilutės ir Kintų ugniagesių gelbėtojų ekipažai.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai Ovidijus Agintas, Saulius Šneideraitis ir pamainos vadas Vidas Šveikauskas, atvykę iki pusiaukelės, tris kilometrus ėjo pėsčiomis, tempdami paskui save roges.

Iškviestas Šilutės greitosios pagalbos tarnybos automobilis liko laukti kelyje, kol gelbėtojai ant rogių atveš ligonį iki mašinos.

Gelbėjimo operacija pavyko, vyrai atsargiai užkelė ant rogių suglebusį skausmų kamuojamą žmogų ir tempte privežė ledu iki medikų transporto priemonės.

„Žmogaus gyvybę pavyko išgelbėti, jis saugiai buvo nugabentas į ligoninę”, – sakė Šilutės gelbėtotojai.

Kita nelaimė ketvirtadienio rytą baigėsi skaudžiau – jauno darbininko sužeidimu Šilutės Pievų gatvėje, netoli bendrovės „Šilutės vandenys”.

Čia į neuždengtą vandens įvado liuką įkrito ir susižalojo 36-erių montuotojas A.S. Vyrui lūžo kojos kaulas, jis buvo bendradarbių jėgomis ištrauktas ir išvežtas į Šilutės ligoninę. Darbininkas gydomas traumų skyriuje.