Šuniukų kirpykla antrokams tapo kelrode žvaigžde į svajonę

jankaus mokykla_suniuk_kirpykla_6Artėjant didžiosioms metų šventėms, kai žodis „svajonė“ užburia visus ir sklando ore,  negali nepasidžiaugti išsipildžiusia svajone, kurią savo rankomis sukūrė viena šeima. Meilė gyvūnams ir  realybė, kai prieš 10 metų į jų namus atkeliavo jorkšyro terjerų kalytė, išaugo į puikią šuniukų kirpyklą „Pėdučių takas“, kuri 2017 vasarą Sodų g. 2 name atvėrė duris augintiniams ir jų šeimininkams.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos  2b klasės mokinukams buvo didelė šventė būti šios kirpyklos svečiais, kai į svečius pakvietė Jorės mama Inga Kairienė. Vaikus sužavėjo jos begalinė meilė gyvūnams.

Šuniukų kirpyklos šeimininkė papasakojo, kad atsiradus šuniukui jų namuose, šunų kirpyklų netoliese nebuvo, o informacijos apie kirpimą  buvo mažai. Šuniukų kirpimo kursų Lietuvoje tuo metu dar irgi nebuvo, taigi visko mokytis teko pačiai. Pradėjo kirpti savo šuniuką, vėliau atsirado draugų ir kaimynų, kurie kreipėsi pagalbos į Ingą. Žinių ir įgūdžių reikėjo vis daugiau, tad Inga ėmė lankyti įvairius seminarus pas žinomus Lietuvos ir užsienio šunų kirpėjus bei veisėjus. Taip pamažu gimė idėja ir savo mieste įkurti šuniukų kirpyklą, kurioje būtų teikiamos profesionalios kirpimo paslaugos.

Dirbo visa šeima: ji, dukros ir mama siūlė idėjas, o vyras jas įgyvendino. Kai reikėdavo, kibdavo į darbą visi ir taip svajonė virto realybe.

Vaikus sužavėjo šios moters ir visos šeimos meilė augintiniams. Prie lauko durų ateinančius svečius pasitinka kalėdinėmis girliandomis papuošta šuns „skulptūra“ iš tujos. Kiekviena vidaus interjero detalė taip apgalvota, kad tik įžengęs augintinis su savo šeimininku pasijaučia  laukiamas ir svarbus.

Šuniukų kirpyklos šeimininkė Inga leido kiekvienam vaikui pamėginti maudyti, šukuoti, kirpti, džiovinti keturkojį, parodė, kaip valyti ausis ir kirpti nagus. Šunelio negąsdino nei gausus būrys mokinukų, nei triukšmas, nes šeimininkė visą laiką jį glostė ir kalbino.

Išlydėdama šuniukų kirpyklos „Pėdučių takas“ šeimininkė Inga Kairienė vaikus apdovanojo kalendoriukais su įvairių šuniukų nuotraukomis, spalvinimo lapais su šuniukais ir saldainiais. O vaikai kirpyklai dovanojo pačių pieštus šuniukus.

„Susirask mėgstamą darbą ir tau nereikės dirbti nė dienos“, – šie  Ingos ištarti žodžiai vaikams bus lyg kelrodė žvaigždė dar tik svajojant apie savo ateitį.